USK we Wrocławiu z całodobowym oddziałem psychiatrycznym

07 Stycznia 2019, 13:05 psycholog psychiatria pacjent lekarz terapia

W środę (9 stycznia) w Klinice Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu otwarty zostanie całodobowy oddział psychiatryczny.

- Dzięki przyłączeniu Kliniki Psychiatrii do struktur USK możemy zapewnić pacjentom wysokospecjalistyczną diagnostykę i intensywne leczenie. – Idea jest taka by pacjent nie leżał w szpitalu tygodniami, ale został dobrze zdiagnozowany i po ustaleniu programu terapeutycznego był przekazany do leczenia w swoim środowisku – mówi prof. Joanna Rymaszewska, kierownik Kliniki Psychiatrii.

- Z uwagi na prowadzone badania kliniczne mamy także możliwość wprowadzania nowych metod leczenia m.in. w leczeniu nerwicy natręctw poprzez głęboką stymulację mózgu, które realizujemy razem z zespołem dr hab. Pawła Tabakowa z Kliniki Neurochirurgii USK. Wyniki są na tyle obiecujące, że chcemy wystąpić o duży grant w tym zakresie - dodaje.

 Pierwsi pacjenci pojawią się na oddziale 1 lutego. Oddział będzie dysponował 31 łóżkami. Obecnie w klinice działają oddziały dzienne: ogólny, leczenia nerwic oraz Przykliniczna Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz