Pielęgniarki Cyfrowe do NRPIP ws. osób popierających ruch antyszczepionkowców

07 Stycznia 2019, 15:45 szczepienie

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe zwróciło się z prośbą do Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych o zajęcie stanowiska ws. osób popierających ruchy antyszczepionkowców oraz medycynę alternatywną.

- Działania i wypowiedzi wielu pielęgniarek w mediach, popierające ruchy antyszczepionkowe i kontrowersyjną medycynę alternatywną wpływają negatywnie na nasz wizerunek i zachęcają do zachowań antyzdrowotnych, co skutkuje coraz większą liczbą odmów szczepień - wskazuje stowarzyszenie.

- Pielęgniarki i położne z czynnym Prawem wykonywania zawodu powinny reprezentować nasze środowisko w nienaganny sposób, między innymi, w sprawach szczepień ochronnych - podkreśliły Pielęgniarki Cyfrowe. Stowarzyszenie zaniepokojone takimi postawami niektórych pielęgniarek postanowiło zwrócić się do NRPiP z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie.

- Pielęgniarka/położna zobowiązana jest do działalności na rzecz promocji zdrowia m.in. poprzez wdrażanie do  praktyki nowych zdobyczy nauk medycznych społecznych i humanistycznych oraz systematyczne doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy dla dobra zawodu - wskazały pielęgniarki.

- Pielęgniarka/położna chroniąc interesy zawodowe nie powinna współpracować z organizacjami mającymi cele sprzeczne z racjami zawodowymi i moralnymi - podkreśliły Pielęgniarki Cyfrowe w liście do NRPiP.

Źródło: pielegniarkicyfrowe.pl

BPO

 

Polecamy także:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz