Fuzja klinik leczenia niepłodności

08 Stycznia 2019, 11:50 porozumienie ugoda umowa

Sieć Klinik Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian” przejmuje poznańską Klinikę Ivita i tym samym będzie obecne w czwartym mieście wojewódzkim.

Władze popularnego „Bociana” podkreślają przejęcie to element długofalowej strategii rozwoju, która ma zaprowadzić sieć do czołówki ośrodków leczenia niepłodności w Polsce. Placówki wchodzące do sieci działają bowiem w Białymstoku, Katowicach oraz Warszawie.

- Rocznie obsługujemy w nich blisko 20 000 pacjentów i wykonujemy prawie 2500 cykli in vitro. Naturalnym kierunkiem dalszego rozwoju jest nasza obecność w kolejnym dużym mieście, tym razem na zachodzie kraju w Poznaniu. Dotychczas rośliśmy organicznie, jednak widząc możliwość włączenia do naszych struktur już funkcjonującej kliniki leczenia niepłodności, z dużym potencjałem, posiadającej nowoczesne zaplecze medyczne i grono bardzo dobrych specjalistów, zdecydowaliśmy się po raz pierwszy na przejęcie. Jest to korzystny ruch dla nas, jak i dla Kliniki IVITA, która dołącza do dobrze znanej sieci klinik, zyskuje większe możliwości rozwoju i czerpania z naszego bogatego doświadczenia – podkreśla Krzysztof Mrugacz, dyrektor ds. finansowych i operacyjnych Klinik Bocian.

Poznańska Ivita to jeden z ośrodków realizujących miejski program diagnostyki i leczenia niepłodności metodą in vitro. Ośrodek jest w pełni wyposażony i dysponuje wysokospecjalistyczną kadrą- dzięki czemu może oferować kompleksowe badania w kierunku niepłodności, a także świadczenia związane z preimplantacją.

- Działalność Kliniki Bocian na poznańskim rynku medycznym zaczynamy z placówką, która ma już zespół bardzo dobrych specjalistów, świetnych lekarzy i embriologów. Jest to bez wątpienia ogromna wartość dla obu stron. Wzajemna wymiana wiedzy, doświadczenia jest bowiem niezwykle ważna w obszarze medycyny. Z chęcią rozwijamy nasz zespół, co bez wątpienia pozytywnie wpływa również na proces leczenia naszych pacjentów – zaznacza dr n.med. Grzegorz Mrugacz, specjalista leczenia niepłodności, dyrektor medyczny Klinik Bocian.

Jak podkreślają eksperci problem niepłodności jest powszechny, a szacunki epidemiologiczne wskazują, że może dotykać nawet 20 proc. par w wieku rozrodczym. W efekcie zapotrzebowanie na świadczenia z zakresu leczenia niepłodności metodą in vitro będzie rosło.

- Stale przybywa nam pacjentów, którzy przyjeżdżają do Klinik Bocian nie tylko z różnych stron Polski, ale i z zagranicy. Z roku na rok rośniemy- zapewnił Krzysztof Mrugacz.

AM 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz