Operacje krtani z użyciem nowoczesnego lasera we wrocławskim Medicus Clinic

14 Stycznia 2019, 10:11

Zespół specjalistów wrocławskiego Medicus Clinic we współpracy z jedną z najbardziej cenionych chirurgów – laryngologów na świecie - dr Yael - Oestreicher – Kedem z Tel Avivu przeprowadził pięć operacji mikrochirurgii krtani z zastosowaniem nowoczesnego lasera CO2. 

Kierowany przez dr Yael Oestreicher – Kedem zespół z wrocławskiej Medicus Clinic poddał operacji pacjentów z polipami fałdu głosowego, struny głosowej, ze zmianą torbielowatą na łuku podniebienno-gardłowym i zmianą obrzękowo-przerostową na wolnym brzegu fałdu głosowego. Do każdego z zabiegów lekarze użyli lasera CO2.

- Tego typu operacje przy użyciu lasera CO2 wciąż należą w Polsce do rzadkości. Dr Yael  Oestreicher- Kedem, która na co dzień jest członkiem zespołu wysoko wykwalifikowanych chirurgów laryngologów w renomowanej placówce, jaką jest Tel-Aviv Sourasky Medical Center, podczas przeprowadzanych w Medicus Clinic zabiegów, dzieli się najcenniejszym doświadczeniem z naszymi specjalistami. Dzięki temu będą oni mogli u nas częściej przeprowadzać takie operacje z użyciem lasera CO2 – mówi Dagmara Lejszys, Dyrektor Marketingu i PR Medicus Clinic.

Zastosowanie lasera CO 2 to jedna z najskuteczniejszych metod w zakresie zabiegów chirurgicznych krtani. Może mieć on zastosowanie w leczeniu chorób krtani takich jak m.in. rak krtani, duże torbiele, a więc niemal wszędzie tam, gdzie trzeba usunąć dużo tkanki.

Jak działa laser CO2?

Fonomikrochirurgia laserowa wymaga od lekarza wykonującego taki zabieg bardzo dużych umiejętności manualnych, wiedzy i doświadczenia. Tego typu zabiegi z zastosowaniem lasera wykonuje niewiele placówek w Polsce.

Wiązka lasera CO2 przenosi energię, która jest absorbowana przez cząsteczki wody tzn. wywołuje on natychmiastowe podgrzanie komórek powyżej 100 st., i przez to odparowanie tkanek. Daje to efekt cięcia chirurgicznego porównywalnego do skalpela.

Zastosowanie Lasera CO2 w trakcie operacji pozwala lepiej kontrolować zakres usuwanych tkanek i jednocześnie zatrzymać krwawienie podczas zabiegu, zmniejszyć mechaniczną traumatyzację tkanek, a pacjent po zabiegu w okresie rekonwalescencji odczuwa mniejsze dolegliwości bólowe. Jest też mniejsze ryzyko odrostu zmiany.

- Każdy z przypadków, które zostały poddane zabiegom, jest inny, stąd nasz zespół ma doskonałą okazję zgłębienia tej unikalnej wiedzy. Nasi pacjenci, a więc w znacznej mierze mieszkańcy Dolnego Śląska, zyskają zatem możliwość operacyjnego, skutecznego leczenia przy użyciu tej nowoczesnej metody. To, oczywiście, przekłada się na ich bezpieczeństwo i szybką rekonwalescencję. W bardzo wielu przypadkach chodzi tu przecież o konieczność powrotu do sprawnego używania głosu, który dla wielu osób, np. nauczycieli, dziennikarzy czy urzędników, stanowi jedno z podstawowych narzędzi pracy – zwraca uwagę Dagmara Lejszys.

Do wykonania zabiegów mikrochirurgii krtani z zastosowaniem lasera CO 2 wrocławską klinikę zaprosiła doktor Yael Oestreicher – Kedem, która posiada bogate doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów z użyciem lasera CO2 zdobyte w placówkach zajmujących się operacyjnym leczeniem krtani na całym świecie – m.in. amerykańskim szpitalem uniwersyteckim Standford. Dr Oestreicher-Kedem pełni również funkcję dyrektora ds. opieki laryngologicznej Szpitala Tel-Aviv Sourasky Medical Center.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz