Już w czwartek Wspólnie dla zdrowia o kadrach

15 Stycznia 2019, 15:11 wspólnie dla zdrowia

Już w najbliższy czwartek w ramach debaty Wspólnie dla zdrowia eksperci będą rozmawiać o kadrach w ochronie zdrowia, o wyzwaniach i rozwoju w tym zakresie, nowych zawodach medycznych czy wynagrodzeniach. Trwa rejestracja na debatę.

W konferencji, która tym razem odbędzie się w Lublinie, weźmie udział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wykład wprowadzający o zawodach medycznych poprowadzi Paweł Ptaszyński z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi).

Następnie zaplanowano sesję: Kształcenie przed- i podyplomowe kadr medycznych, m.in. z udziałem przedstawicieli samorządów zawodowych lekarzy, aptekarzy, a także pielęgniarek i położnych.

Kolejna sesja poświęcona będzie sprawozdaniu z prac Zespołu przygotowującego projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty

Następnie eksperci dyskutować będą o nowych zawodach medycznych- ich roli i miejscu w systemie ochrony zdrowia.

Kolejna z sesji dotyczyć będzie kadr w zasobach NFZ

Ostatnia z sesji będzie natomiast poświęcona wynagrodzeniom w ochronie zdrowia.

Na stronie ministerstwa zdrowia trwa rejestracja dla uczestników debaty. Można tam również znaleźć szczegółowy program konferencji.

Debata Wspólnie dla Zdrowia to cykl 7 konferencji  związanych z szeroko pojętym zdrowiem publicznym. W 2018 r. odbyły się już trzy debaty w Warszawie, Krynicy-Zdroju i Łodzi, natomiast kolejne zaplanowano do czerwca 2019 r. w Lublinie, Gdańsku, Białymstoku i Warszawie.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz