Konkurs: 2 mln euro na innowacje medyczne z zakresu zdrowia psychicznego i diagnostyki

16 Stycznia 2019, 12:20 pieniądze euro

Tegoroczna edycja europejskiego programu dla najzdolniejszych naukowców, badaczy i przedstawicieli służby zdrowia w Unii Europejskiej skupi się na zdrowiu psychicznym, biomarkerach cyfrowych i zdrowiu mózgu. Aplikować można do 10 lutego. Zwycięskie zespoły otrzymają światowej klasy mentoring biznesowy oraz dwuletnie dofinansowanie w wysokości 2 mln euro.

 

EIT Health, organizacja wspierana przez UE i skupiająca firmy, instytucje badawczo-rozwojowe, uczelnie wyższe z obszaru opieki zdrowotnej, ogłosiła drugą edycję programu Wild Card. W tym roku Wild Card skupia się na dwóch wyzwaniach współczesnego świata:

  • Zdrowie psychiczne i zdrowie mózgu – jak poprawić przewidywanie, diagnozowanie i leczenie w celu zwalczania zaburzeń psychicznych i wzmocnienia zdrowia mózgu?
  • Biomarkery cyfrowe – jak poprawić wczesną diagnostykę przy zastosowaniu biomarkerów cyfrowych?

Do 10 lutego br. można zgłaszać swoje pomysły aplikując na stronie https://wildcard.eithealth.eu/ Na przełomie marca i kwietnia 2019 r. podczas 5-dniowego hackathonu zostaną wybrane najlepsze pomysły, które zostaną zakwalifikowane do programu akceleracyjnego i mentoringowego. Głównym celem programu Wild Card jest stworzenie dwóch nowych podmiotów i przyznanie im dwuletniego wsparcia oraz 2 mln euro w formie dotacji. 

Ubiegłoroczny program zaowocował wyłonieniem dwóch przełomowych projektów, które dotyczyły oporności na antybiotyki oraz wykorzystania danych do usprawnienia diagnostyki: DX-Labtrack i Abtrace. Te dwa nowo utworzone start‑upy będą współpracować z EIT Health w ciągu najbliższych dwóch lat, aby przyspieszyć wprowadzanie swoich produktów na rynek. 

 źródło: mat. EIT Health, Wild Card

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz