NFZ opublikował zarządzenie ws. wypłaty dodatków dla ratowników

16 Stycznia 2019, 13:04 NFZ

NFZ opublikował w środę zarządzenie w sprawie przekazywania świadczeniodawcom dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez ratowników medycznych. Chodzi o przekazanie środków na wypłatę dodatków dla ratowników medycznych.

Jak wskazano w uzasadnieniu, zarządzenie określa m.in. szczegółowe warunki wypłaty należności i rozliczania dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez ratowników medycznych w ramach umów w rodzaju leczenie szpitalne, ratowników medycznych oraz dyspozytorów medycznych, w ramach umów w rodzaju ratownictwo medyczne, z wyłączeniem dyspozytorów medycznych będących pielęgniarkami systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, ratowników medycznych oraz pielęgniarki systemu PRM wykonujących zawód w zespole ratownictwa medycznego u podwykonawcy, w przypadku realizacji umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przy udziale podwykonawcy.

Dokument zawiera także wzór zmiany umowy zgodny z nowelą rozporządzenia Ministra Zdrowia z 4 stycznia br. ws. ogólnych warunków umów Ratownicy: ważne rozporządzenie w sprawie wypłaty dodatków, wzory dokumentów potwierdzających realizację podziału środków.

Jak poinformował Fundusz, wejście w życie zarządzenia spowoduje wzrost wydatków NFZ w wysokości 88 mln zł w 2019 r.

Źródło: NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz