Odra w szpitalu MSWiA w Szczecinie

16 Stycznia 2019, 16:12 wirus bakteria odra

Szpital MSWiA w Szczecinie ogranicza przyjęcia z powodu odnotowania przypadków zachorowań na odrę wśród personelu placówki.

Dyrekcja szpitala wydała komunikat, w którym informuje, że w związku z pojawieniem się zachorowań na terenie szpitala, placówka podjęła wszelkie przewidziane w takiej sytuacji działania, m.in. wprowadzono szczególny rygor sanitarny. 

Jak zapewnia dyrekcja, nie odnotowano zachorowań wśród pacjentów.

- Przyjmowanie nowych pacjentów do szpitala jest ograniczona. Do 18 stycznia 2019 r. wstrzymano wypisywanie pacjentów do domu - informuje dyrekcja i dodaje, że nie są możliwe także odwiedziny osób przebywających w szpitalu.

- Od chwili uzyskania informacji o pierwszym zachorowaniu na odrę w szpitalu prowadzone są czynności epidemiologiczne. Lekarze kwalifikują pracowników do szczepienia, wykonuje się też badania poziomu przeciwciał odrowych - czytamy.

- Aktualnie zanotowano 7 zachorowań i podejrzeń odry wśród pracowników szpitala. Nie odnotowano zachorowań wśród pacjentów - poinformował szpital.

- Dyrektor szpitala MSWiA przeprasza wszystkich pacjentów za czasową niedostępność do planowanych świadczeń medycznych - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Szpital. Jak zapewniono, dyrektor Szpitala podjął również rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w celu zapewnienia alternatywnego dostępu do świadczeń medycznych w innych jednostkach służby zdrowia na terenie Szczecina.

 
BPO
 
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz