Życie młodych lekarzy na antenie telewizji

11 Grudnia 2015, 17:09

Telewizyjna Jedynka przygotowuje nowy serial ukazujący historię sześciorga młodych lekarzy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z pełnym wyzwań światem medycyny. Bohaterami dokumentu są m.in. lekarze pracujący w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie. Emisja „Młodych lekarzy” już w styczniu.

Produkcja umożliwi widzom śledzenie losu prawdziwych lekarzy, którzy skończyli niedawno studia medyczne i zaczynają swoją pracę w zawodzie. Zobaczymy emocje i dylematy, z jakimi zmagają się młodzi ludzie w codziennym życiu i pracy. Serial będzie polskim odpowiednikiem emitowanego w BBC „Junior Doctors”.

Dzięki serialowi, widzowie będą mogli dostrzec zarówno radości i ważne wydarzenia z prywatnego życia lekarzy, jak i ich codzienną walkę w trudnych momentach w pracy lekarza oraz decyzjach, które muszą podejmować. Będzie to np. opieka nad porzuconym przez rodziców chorym dzieckiem, radzenie sobie z agresją pacjenta, który zażył dopalacze, a także ciężka operacja zmienionej miażdżycowo aorty.

Niewątpliwym atutem produkcji jest autentyczność wszystkich postaci i pokazywanych sytuacji. Bohaterowie są prawdziwymi lekarzami, a wszystkie historie wydarzyły się naprawdę. W serialu zobaczymy pracujących w szpitalu MSW Macieja Tyczyńskiego, Radka Smoczyńskiego oraz Joannę Wiśniewską-Goryń. 10-odcinkowy cykl będzie emitowany co tydzień, od 3 stycznia o godz. 21:25.

AP

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz