NFZ z anonimową ankietą o profilaktyce raka szyjki macicy

17 Stycznia 2019, 12:14 lekarz- komputer- laptop- internet- e-zdrowie

Coraz mniejsza zgłaszalność kobiet na badania cytologiczne zaniepokoiła NFZ. Jeden z oddziałów przygotował anonimową ankietę. Pyta m.in. o przyczynę rzadkiego zgłąszania się na badania oraz o to, czy zdaniem kobiet, do wykonania badania potrzebne jest skierowanie od lekarza. 

LOW NFZ udostępnił dzisiaj na stronie internetowej anonimową ankietę dotyczącą realizacji programu profilaktyki raka szyjki macicy. 

- Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ dąży do jak najlepszego upowszechniania wiedzy o programie profilaktyki raka szyjki macicy. W naszej działalności szczególnie dużo uwagi poświęcamy tematowi profilaktyki. Jednak z niepokojem obserwujemy coraz mniejszą zgłaszalność w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy. Chcielibyśmy lepiej poznać potrzeby kobiet w naszym regionie i zweryfikować nasze dotychczasowe działania w tym zakresie. Dlatego też, prosimy o rozpropagowanie  informacji na temat dostępnej ankiety. Za Państwa pośrednictwem z pewnością dotrzemy do szerokiej grupy kobiet - informuje Oddział Funduszu. 

Poniżej link do ankiety.

https://www.nfz-zielonagora.pl/PL/1049/6350/Ankieta_dotyczaca_programu_profilaktyki_raka_szyjki_macicy/

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz