P. Grzesiowski wygrywa z liderką środowiska proepidemików

17 Stycznia 2019, 17:18 szczepienie dziecko

W poznańskim sądzie zapadł wyrok w sprawie jaką dr Paweł Grzesiowski wytoczył Justynie Sosze- liderce ruchów domagających się zniesienia obowiązku szczepień ochronnych. Sąd przyznał racje lekarzowi i uznał, że Justyna Socha pomówiła znanego epidemiologa.

Zdaniem składu orzekającego liderka proepidemików dopuściła się zniesławienia dr. Pawła Grzesiowskiego m.in. w liście, jaki wystosowała do Beaty Szydło, ówczesnej premier oraz Zbigniewa Ziobry – ministra sprawiedliwości.

W liście tym zarzuciła lekarzowi współpracę z koncernami farmaceutycznymi produkującymi szczepionki. W odczytanym uzasadnieniu wyroku sędzia Magdalena Wrotoń wskazała, że Justyna Socha formułując bezpodstawne zarzuty (w trakcie rozpatrywania nie potrafiła ich udowodnić) poniżyła lekarza i naraziła go na utratę autorytetu opinii publicznej. Tym samym sąd uznał, że kobieta przekroczyła granice dozwolonej krytyki. Zgodnie z ogłoszonym wyrokiem liderka Stowarzyszenia STOPNOP ma uiścić 2 tys. zł grzywny oraz wpłacić 10 tys. zł na jeden z wybranych stołecznych szpitali.
Wyrok jest niesprawomocny.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Gość Sobota, 26 Stycznia 2019, 18:19
Nie ma proepidemików, są osoby z powikłaniami których którym nikt nie pomaga i jeszcze robi się z nich wariatów że to koincydencja
Asia Piątek, 18 Stycznia 2019, 8:28
wreszcie rozsądny wyrok sądu!