Społeczność akademicka popiera WOŚP

22 Stycznia 2019, 9:59 wośp

Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wydał uchwałę, w które akademicy poparli działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uchwale podkreślono, że dzięki fundacji Jurka Owsiaka do szpitali klinicznych WUM trafił sprzęt o wartości ponad 23,8 mln zł.

Członkowie Senatu WUM jednogłośnie przyjęli uchwałę, w której podziękowali Jurkowi Owsiakowi i drygowanej przez niego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za ogromne wsparcie jakie od wielu lat udziela szpitalom klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i całej polskiej medycynie.

- Dzięki istnieniu WOŚP i energii Jurka Owsiaka możemy skuteczniej pomagać pacjentom. Polska ochrona zdrowia nie byłaby w tym miejscu, w którym jest, gdyby nie działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tysięcy wolontariuszy i milionów darczyńców- czytamy w uchwale.

Społeczność akademicka podkreśliła, że otrzymane przez WUM wsparcie dla jego placówek medycznych jest nie do przecenienia. W sumie od 1993 roku szpitale kliniczne WUM otrzymały urządzenia o łącznej wartości 23 872 667 złotych. Jednocześnie z uczelni popłynął wyraźny sygnał, że społeczność Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zawsze wspierała WOŚP, a co więcej nadal planuje grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – „do końca świata i jeden dzień dłużej”.
- Tolerancja, niesienie dobra, pomaganie innym, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, solidarność ze słabszymi to idee, którymi się kierujemy w życiu oraz w duchu których kształcimy i wychowujemy kolejne pokolenia studentów i młodych kadr naukowych. Wokół idei wspólnego tworzenia dobra i wsparcia bliźniego udało się Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadzić miliony ludzi, a Orkiestra stała się fenomenem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Nie zaprzepaszczajmy tej cennej i potrzebnej Inicjatywy. Bądźmy razem, dzielmy się dobrem, w solidarności i bliskości szukajmy siły i oparcia- podkreślili członkowie Senatu WUM.

To jednak nie jedyny akcent związany z WOŚP podczas dzisiejszych obrad Senatu WUM. W trakcie posiedzenia rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś przekazał wyrazy uznania za zaangażowanie na rzecz WOŚP doktor Nicole Sochacki-Wójcickiej doktorantce Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i jednocześnie rezydentce w I Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa. Jak podkreślono dzięki zaangażowaniu rezydentki, która na co dzień prowadzi również popularnego bloga Mama-Ginekolog, w trakcie XXVII finału WOŚP udało się zebrać i przekazać na rzecz fundacji niebagatelną kwotę  1 206 780 złotych.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz