Akcja NFZ: #NieCukrz, cukier szkodzi

22 Stycznia 2019, 15:37 Dieta dzieci

#NieCukrz, cukier szkodzi - w sobotę 26 stycznia oddziały NFZ organizują spotkania m.in. z dietetykami i diabetologami i zachęcać do dbania o zdrowie. 

W godzinach od 9.00 do 14.00 w siedzibach oddziałów NFZ a także w miejscach, w których będziemy gościć w tym dniu, zaproszeni specjaliści diabetolodzy, dietetycy, konsultanci ze stowarzyszeń, które wspierając osoby chore na cukrzycę, będą udzielać porad i informacji na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz szkodliwości nadużywania cukru i słodkich napojów.

Eksperci podkreślają, że w profilaktyce cukrzycy najistotniejsza jest prawidłowa, zbilansowana dieta, bez nadmiaru cukru i tłuszczu, bogata w warzywa i owoce, oraz oczywiście ruch. Zmiana stylu życia może zdecydowanie zmniejszyć ryzyko cukrzycy. Osoby zagrożone cukrzycą powinny również regularnie się badać. Podczas Dnia Otwartego wszystkim, którzy odwiedzą oddziały wojewódzkie, proponujemy badania poziomu glukozy we krwi, pomiar masy ciała i jego składu oraz  ciśnienia. Porozmawiamy także o tym, w jaki sposób ze swojego jadłospisu wyeliminować lub ograniczyć słodkie i wysoko przetworzone produkty.

W trakcie Dnia Otwartego będzie można także załatwić sprawy, na które w ciągu tygodnia brakuje czasu. W wielu województwach ferie już trwają, w innych rozpoczną się wkrótce - z myślą o tych, którzy planują wyjazd na narty za granicę, będziemy między innymi wydawali, bez kolejki, Europejską  Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Szczegóły na stronach Oddziałów Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia:

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz