Bank Pekao podpisał umowę z Warszawską spółką biotechnologiczną

23 Stycznia 2019, 14:25 pekao

Bank Pekao wchodzi we współpracę z Warsaw Genomics, spółką biotechnologiczną Uniwersytetu Warszawskiego. 

Warsaw Genomics tworzy innowacyjne badania genetyczne, które potrafią ocenić ryzyko zachorowania na raka. Sprawdzi, czy zagrożeni są pracownicy banku. W przyszłości dostęp do usługi mają dostać klienci. Do podpisania umowy między spółkami doszło podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos - informuje portal money.pl

Badania spółki pomagają całościowo określić ryzyko pojawienia się raka oraz ułatwiają jego wczesne wykrywanie i skuteczne leczenie. Dotyczy to nowotworów uwarunkowanych genetycznie, w szczególności takich odmian jak rak piersi, jajnika, prostaty czy trzustki. 

- Bank Pekao chce być nie tylko liderem innowacyjności w polskiej bankowości, ale również angażować się w innowacyjne przedsięwzięcia prowadzące do poprawy jakości życia Polaków - mówł Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A. - Chcemy współpracować z wyróżniającymi się innowacyjnymi firmami i wspierać inicjatywy ważne społecznie, dlatego zdecydowaliśmy się na partnerstwo z Warsaw Genomics. Cieszymy się, że możemy promować w Davos tak unikatowe i innowacyjne w skali światowej polskie inicjatywy oraz osiągnięcia rodzimych naukowców – dodaje. Prezes banku nie wyklucza, że Pekao będzie szukało kolejnych okazji do nawiązania podobnej współpracy. 

Na czym polegać ma współpraca

 Na początku uruchomiona została akcja badań genetycznych dla pracowników banku Pekao i ich rodzin. - Badania pozwalają na sprawdzenie, czy urodziliśmy się z mutacjami genów odpowiedzialnymi za powstawanie raka - tłumaczy prof. Krystian Jażdżewski, przedstawiciel Warsaw Genomics.

Osoby z wynikiem wskazującym na wyższe ryzyko zachorowania zostaną objęte dodatkową opieką medyczną. W kolejnych etapach rozwoju partnerstwa z Warsaw Genomics, oferta zostanie poszerzona i obejmie klientów oraz parterów.

źródło: money.pl

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz