Planuję długie życie - nowa kampania ministerstwa zdrowia

25 Stycznia 2019, 14:28 ministerstwo

Planuję długie życie - to hasło przewodnie kampanii informacyjno-edukacyjno-promocyjnej ministerstwa. Jej cel to poprawa stanu wiedzy społeczeństwa na temat postaw prozdrowotnych, przeciwdziałania i zapobiegania zachorowaniu na nowotwory, a także zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne pod kątem nowotworowym. 4 lutego ruszy emisja spotów telewizyjnych. Działania zaplanowano także w radiu, prasie oraz internecie.

Ministerstwo wyprodukowało siedem 30 sekundowych spotów telewizyjnych promujących profilaktykę nowotworową ogólnie ale też raka piersi i szyjki macicy, jelita grubego, czerniaka, raka płuca, a także promujący zdrowy tryb życia, czyli dietę i aktywność fizyczną.

Działania w telewizji rozpoczęły się od zamieszczenia merytorycznych wątków w programach śniadaniowych oraz audycjach o profilu zdrowotnym. Teraz przyszedł czas na emisję spotów.

W ramach kampanii dodatkowo zaprojektowano ulotki, plakaty i billboardy oraz stronę www.planujedlugiezycie.pl

Przygotowano także spoty radiowe, a ponadto planowane są audycje eksperckie i programy specjalistyczne. 

Kolejne narzędzie to prasa i artykuły w dziennikach i tygodnikach o zasięgu ogólnopolskim, tygodnikach lokalnych, czasopismach kierowanych do lekarzy, zwłaszcza lekarzy POZ, depesze agencyjne nt. profilaktyki nowotworowej dla innych redakcji.

W 2019 r. resort planuje ponadto powtórzyć konkursy prowadzenie działań informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych na rzecz profilaktyki przeciwnowotworowej i postaw prozdrowotnych skierowane m.in. do dziec i młodzieży, kobiet w wieku 25-59 lat, mężczyzn w wieku 35-60 lat, liderów opinii nt. zdrowia. Te działania będą realizowane w ramach zadania promocja zdrowia i profilaktyka nowotworowa w ramach programu wieloletniego na lata 2016-2024 priorytetu I Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. 

MZ przypomina, że w lipcu 2018 r. rozpoczął się program PracoDawca Zdrowia, w ramach którego pracodawcy, którzy podejmują działania promujące zdrowie i dbają o zdrowie swoich pracowników mogą otrzymać specjalne certyfikaty.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Zbigniew z Częstochowy Czwartek, 21 Lutego 2019, 18:10
Najbardziej szkodliwa dla zdrowia jest praca w nocy oraz powyżej 8 godz.co zwiększa niezdrowy styl życia i odżywiania co prowadzi do chorób i nagłej śmierci.