Producent smartfonów pomoże rozwinąć polski symulator

28 Stycznia 2019, 10:32 stetoskop telefon informatyzacja

Symulator medyczny TutoDerm rozwijany przez technologiczną spółkę InventionMed wpadł w oko tajwańskiemu potentatowi na rynku smartfonów firmie HTC. Spółki nawiązały współpracę i zamierzają wspólnymi siłami rozwijać technologię oraz sprzęt działający w wirtualnej rzeczywistości.

TutoDerm to rozwiązanie dedykowane lekarzom dermatologom oraz specjalistom medycyny estetycznej. Pozwala ono na odwzorowanie - dzięki wirtualnej rzeczywistości – działań i procedur z zakresu zbiegów dermatologicznych. Rozwiązanie jest obecnie testowane w warunkach klinicznych, a korzystają z niego m.in. studenci medycyny z Collegium Medicum imienia Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

- Za nami pierwszy program pilotażowy urządzenia TutorDerm. Projekt został bardzo dobrze przyjęty przez przyszłych specjalistów z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej, którzy mieli możliwość przetestowania najnowocześniejszego rozwiązania technologicznego. Wszystkie informacje uzyskane od przyszłych użytkowników symulatora, to cenna wiedza, która pomoże nam w pracach nad docelową wersją urządzenia – dodaje Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

Nad finalną wersją urządzenia spółka nie będzie jednak pracować samodzielnie, bowiem w opracowaniu urządzenia ma jej pomóc tajwańska spółka HTC, która dotychczas znana była głównie z produkcji smartfonów.

- Współpraca z globalnym koncernem HTC to dla nas krok milowy w rozwoju TutorDerm. Specjalistyczne rozwiązania opracowane przez najwyższej klasy specjalistów w tej dziedzinie pozwolą na udoskonalenie urządzenia i przyśpieszenie jego komercjalizacji– kreśli przyszłość spółki Tomasz Kierul.

InventionMed liczy, że symulator trafi do szerszego grona odbiorców pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku, a próg rentowności przedsięwzięcie uzyska najpóźniej do 2021 roku. Produkt ma być oferowany na rynkach Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych oraz rynkach azjatyckich m.in. w Japonii, Chinach, Malezji i na Tajwanie. To jednak nie koniec ambitnych planów – ponieważ prowadzone są obecnie rozmowy z funduszem Hong Kong Kam Fung Group Company Limited, a w planach spółki na najbliższe 5 miesięcy jest przejście z notowaniami akcji na Rynek Główny GPW.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz