Osteoporoza: bezpłatne badania w osteobusie w 70 miastach

29 Stycznia 2019, 11:31 seniorzy

30 stycznia startuje akcja bezpłatnych badań gęstości tkanki kostnej i ryzyka osteoporozy. Organizatorem akcji NEUCA dla Zdrowia, organizator akcji pt. "Mocne kości do starości".

 

Choroby kręgosłupa stanowią główną przyczynę niepełnosprawności na świecie. Dlatego Fundacja rozpoczyna akcję badań kości Polaków, aby umożliwić im wykrycie osteoporozy we wczesnej fazie rozwoju oraz określić stadium zaawansowania choroby. Statystki są niepokojące, dlatego wprowadzenie odpowiednich działań profilaktycznych m.in. zbilansowanego odżywiania czy aktywności fizycznej i uzupełnienie ich badaniem densytometrycznym wydaje się bardzo potrzebne – komentuje Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

  • 200 milionów ludzi na całym świecie choruje na osteoporozę,w Polsce to 3 miliony osób
  • Osteoporoza dotyka co trzeciej kobiety i co piątego mężczyzny na świecie
  • Ryzyko kolejnego złamania u osób z osteoporozą wzrasta pięciokrotnie
  • Co 7 zwolnienie lekarskie w Polsce jest wydawane z powodu dolegliwości kręgosłupa

Badanie trwa około 10 minut minut i dedykowane jest szczególnie osobom po 40. roku życia. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, badanie RTG lub rezonans robiony w ciągu ostatniego roku, a także pierwsze dwa dni po podaniu środka kontrastowego. Akcja prowadzona jest we współpracy z aptekami w ramach Programu PARTNER+, przy których zatrzymywać się będzie mobilny osteobus.

Zobacz HARONOGRAM

Osteobus będzie stacjonował w godzinach od 10.00 do 16.00. Wymagane są jednak wcześniejsze zapisy u partnera akcji, który znajduje się pod tym samym adresem, gdzie odbędzie się badanie.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

lodzia Piątek, 21 Czerwca 2019, 16:38
i bardzo dobrze! takie kampanie powinny być niemal non stop. My przykładowo z mama skorzystałyśmy z pakietu kostnego w laboratorium diagnostyce bo był w promocyjnej cenie, do tego mieliśmy konsultację z lekarzem, wiec wiem co mi dolega. Rozwijająca się osteoporoza moze być bardzo niebezpieczna.