Szpital w Czerwonej Górze nie przystąpi do pilotażu KSO

04 Lutego 2019, 20:09 rentgen płuca lekarz diagnostyka prześwietlenie

Zaproponowany przez Ministerstwo Zdrowia pilotaż sieci onkologicznej nie został entuzjastycznie przyjęty przez wszystkie placówki. Władze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze zdecydowały o tym, że placówka nie przystąpi do programu. Co wpłynęło na decyzję placówki?

Oficjalny komunikat Youssefa Sleimana – dyrektora placówki - opublikowano na stronie internetowej. W stanowisku dyrektor szpitala w Czerwonej Górze wyjaśnił, że przystąpienie do pilotażu oznaczałoby, że lekarze torakochirurdzy i pulmonolodzy zatrudnieni w placówce i mający wieloletnie doświadczenie w leczeniu raka płuca musieliby pracować pod dyktando i wykonywać de facto polecenia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii bądź Szpitala w Starachowicach

- Nie możemy zgodzić się na tu, aby nasi pacjenci byli leczeni według wskazań ośrodków posiadających niewielkie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów płuca. Zaproponowane w programie i porozumieniu rozwiązania w naszej opinii są bardzo niekorzystne – nie tylko dla funkcjonowania naszego szpitala, ale przede wszystkim dla pacjenta o losie, którego miałaby decydować mało doświadczona w tym zakresie jednostka – ocenił Youssef Sleiman.

Jednocześnie dyrektor zapewnił pacjentów, że brak udziału świętokrzyskiej placówki w pilotażu KSO nie będzie niósł za sobą negatywnych skutków dla pacjentów, bowiem szpital nadal będzie diagnozować i leczyć, a kompetentna kadra będzie postępować zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną i najlepszymi standardami onkologicznymi.

- Świadczenia będą realizowane w sposób już sprawdzony i skuteczny zgodnie z pakietem onkologicznym i w oparciu o kartę DiLO. Nad jakością świadczeń oraz bezpieczeństwem diagnostyczno-terapeutycznym pacjenta będzie czuwał tak jak do tej pory zespół naszych lekarzy – specjalistów ściśle współpracujących z lekarzami onkologami- zapewnił dyrektor szpitala z Czerwonej Góry.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

abc Czwartek, 07 Lutego 2019, 10:09
Kasa, misiu, kasa ... :(
ali Wtorek, 05 Lutego 2019, 7:37
Brawo! I co na to Rudy Rydz?