PZU Zdrowie poszerza wpływy w Małopolsce

05 Lutego 2019, 13:04 dane dokumenty lekarz analiza kardiolog serce

Pod koniec stycznia sieć medyczna PZU Zdrowie powiększyła się o kolejną spółkę medyczną, tym razem w Tarnowie. PZU nabyło 100 proc. udziałów w Alergo-Med, przychodni lekarskiej działającej na Tarnowskim rynku od 18 lat.

Ośrodek konsultacyjno-diagnostyczny udziela ponad 30 tys. porad specjalistycznych rocznie. W ramach tarnowskiej spółki działają dwie placówki medyczne, które oferują szeroki zakres usług, m.in.:

  • konsultacje lekarskie w ramach 10 poradni: alergologia, endokrynologia, pulmonologia, pediatria, neonatologia, dermatologia, laryngologia, ortopedia, chirurgia ogólna i dziecięca;
  • nowoczesną diagnostykę – endoskopię, polisomnografię, USG dla dorosłych i dzieci;
  • badania z zakresu medycyny pracy;
  • zabiegi okulistyczne;
  • zabiegi medycyny estetycznej.

Z oferty Alergo-Med mogą skorzystać zarówno posiadacze Opieki Medycznej PZU, pacjenci kupujący usługi indywidualnie oraz w ramach NFZ.

Poprzez zakup tarnowskiej spółki PZU Zdrowie rozbudowuje sieć własną w rejonie Małopolski. W Krakowie działa już Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kraków Kotlarska, a w Oświęcimiu przejęta na początku roku placówka SZOZ Multimed.

-Ambicją PZU Zdrowie jest pozyskanie zaufania jak największej liczby pacjentów, jak i poszerzanie infrastruktury medycznej, w której będą mogli się leczyć. W tym celu kontynuujemy rozbudowę naszej sieci, szczególnie w tak strategicznym regionie jakim jest Małopolska. Budujemy zarówno placówki od podstaw, jak i pozyskujemy lokalnych liderów, takich jak Alergo-Med w Tarnowie. – mówi Julita Czyżewska, prezes Zarządu PZU Zdrowie SA.

źródło: Mat.pras.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz