Pierwsze testy antykoncepcji dla mężczyzn w postaci żelu

06 Lutego 2019, 9:37 seks sex

W Manchesterze i Edynburgu testuje się męską antykoncepcję. Pary są zapraszane do udziału w przełomowym międzynarodowym badaniu.

Uniwersytet w Manchesterze i Edynburgu ogłosił rozpoczęcie nowego badania dotyczącego męskiego żelu antykoncepcyjnego. Mężczyźni będą proszeni o stosowanie codziennego żelu, który hamuje wytwarzanie plemników jako jedynej metody kontroli urodzeń przez 2 lata. Oceniane będzie, czy żel jest skuteczny w zapobieganiu ciąży i czy ta metoda jest akceptowana przez pary.

Żel - zwany NES / T - jest kuracją opartą na hormonach, która ma na celu ograniczenie produkcji plemników bez wpływu na libido. Mężczyźni codziennie nakładają żel na swoje ramiona i co miesiąc monitorowana jest liczba plemników. Prezerwatywy i wazektomia są obecnie jedyną formą antykoncepcji dostępną dla mężczyzn. Z drugiej strony wiele kobiet doświadcza niepożądanych skutków ubocznych antykoncepcji, dlatego poszukuje się alternatyw.

Międzynarodowy projekt jest finansowany przez Krajowy Instytut Zdrowia (National Institute of Health) w USA. Profesor Richard Anderson z Centrum Zdrowia reprodukcyjnego Uniwersytetu w Edynburgu powiedział: "Poprzednie badania wykazały, że antykoncepcja hormonalna u mężczyzn może być bezpieczna i skuteczna. To badanie pozwala mężczyznom na samodzielne podawanie żelu, co może być znacznie wygodniejsze i łatwiejsze do zaakceptowania niż wielokrotne wstrzykiwania, jak miało to miejsce w poprzednich badaniach. "

Źródło: pharmatimes

Magdalena Mroczek

Zobacz również: 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Maja1991 Piątek, 08 Lutego 2019, 14:12
Najlepiej sprawdzi się contragel, używam z partnerem od paru miesięcy ;)