Kolejny szpital inwestuje w teleKTG

08 Lutego 2019, 14:36 ciąża kobieta ciąży dziecko

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. W. Starzewskiego zlokalizowane w Szpitalu Miejskim w Zabrzu będzie korzystać z usług telemedycznych umożliwiających wykonanie badania KTG na odległość. Placówka zakończyła właśnie testy i podpisała umowę z Medycznym Centrum Telemonitoringu należącym do spółki Nesmedic.

Dzięki nowemu rozwiązaniu pacjentki znajdujące się pod opieką zabrzańskiej placówki będą mogły korzystać z urządzeń Pregnabit, które umożliwiają wykonanie badania KTG z domu. Wyniki przesyłane za pośrednictwem sieci GSM trafią do Medycznego Centrum Monitoringu - gdzie będą analizowane, a pacjentka będzie informowana o ewentualnej potrzebie zgłoszenia się do lekarza.

- To na pewno rozwiązanie nowatorskie, które daje poczucie bezpieczeństwa pacjentce, poprzez możliwość wykonania, co najmniej raz dziennie, kontrolnego badania KTG, oceniającego aktualny stan płodu, jak i czynność skurczową macicy. Jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań telemedycznych w Polsce oraz w Europie. W momencie kiedy mamy do czynienia z nieprawidłowym zapisem kardiotokograficznym, pacjentka otrzymuje informację drogą SMS lub telefoniczną o konieczności natychmiastowego zgłoszenia się do szpitala- wskazał - dr n. med. Mariusz Kazimierz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Obecnie w zabrzańskiej placówce co roku odbieranych jest około 2140 porodów, a samo Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. Prof. W. Starzewskiego otrzymało liczne wyróżnienia m.in. „Certyfikat Szpitala Przyjaznego Pacjentom”.

Zdaniem Mariusza Kazimierza Wójtowicza dalsze plany rozwoju platformy telemedycznej o możliwość wykonywania badań takich parametrów jak np. ciśnienie tętnicze krwi, to dobra droga i ważna informacja nie tylko dla położników pracujących w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych, ale przede wszystkim dla pacjentek.

Przypomnijmy, że zabrzańska placówka jest kolejną, która zdecydowała się na zakup rozwiązań telemedycznych dedykowanych kobietom w ciąży. Wcześniej system Pregnabit wprowadzono wWojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej  Mobilne KTG zawita do Białej Podlaskiej

AM

Polecamy także:

Czy przenośne KTG Pregnabit podbije rynek skandynawski?

12 tys. chińskich dawek osocza krwi zakażonych wirusem HIV

Asseco wprowadza nową usługę na smartfony skierowaną do pacjentów

Projekt rozporządzenia wprowadzający poradę pielęgniarską - na...

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz