Przegląd prasy

11 Lutego 2019, 9:01 prasa

SensDx idzie do lekarzyPuls Biznesu s.8 – Twórca urządzeń do wykrywania patogenów robi testy w klinikach i zaczyna produkcję. Testy potrwają 2-3 lata, a do tej pory spółka utrzymywać się będzie z 10 mln euro dofinansowania od sponsorów.

Zabytkowa aptek do wynajęcia – Warszawa Wyborcza (Tomasz Urzykowski, s.3) – Zamknięta od dwóch lat Gotycka Apteka na Nowym Świecie znów ma działać. Dzielnica zapowiada przetarg na najemcę.

Nie ma katastrofy z zadłużeniem szpitaliSuper Express (Sandra Skibniewska, s.4) – Rozmowa z Łukaszem Szumowskim nt. Sytuacji finansowej Polskich szpitali. W rozmowie „SE” porusza także kwestie rezygnacji wiceministra, ambasador USA oraz likwidacji szpitalnych łóżek.

Możesz szybciej jechać na leczenie. Sanatorium last minute! – Fakt, .6-7 – MZ pracuje nad zmianami przepisów, które mają skrócić czas oczekiwania do sanatorium. Przepisy mają wejść w życie w połowie roku.

Popyt na marihuanę większy niż możliwości dostawcyDziennik Gazeta Prawna (Patrycja Otto ,s.A5) – 7 kg suszu, które trafiło na Polski rynek w połowie stycznia wystarczyło na kilka dni.

Tajemnica lekarska po śmierci – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.a13) – Pacjent będzie mógł zapobiec ujawnianiu dokumentacji medycznej bliskim po swojej śmierci.

Tygodniki

Strategia na raka – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz ,s.90-91) – Pod koniec stycznia biotechnologia firma z Izraela ogłosiła, że w ciągu roku zaprezentuje przełomowy lek na raka.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz