Kolejne szpitale zamykają oddziały. Winna świńska grypa

12 Lutego 2019, 11:27 szpital

Wirusy zwykłej i świńskiej grypy w ostatnich tygodniach z coraz większym nasileniem dają się we znaki nie tylko pacjentom, ale także i szpitalom. Tylko na Śląsku odnotowano już pięć przypadki zgonów z powodu świńskiej grypy, a kolejne szpitale w Olsztynie, Bielsku Białej i  Bydgoszczy, z tego powodu, zamykają swoje oddziały dla odwiedzających.

Od początku sezonu epidemicznego grypy odnotowano ponad 4,3 tys. przypadków zakażenia wirusem A/H1N1

Lokalne media donoszą o kolejnych przypadkach zgonów z powodu zakażenia wirusem świńskiej grypy. Tydzień temu w szpitalu uniwersyteckim we Wrocławiu zmarła pacjentka chora na świńską grypę. Kolejny śmiertelny przypadek miał miejsce w Lubaniu - donoszą Wrocławskie media. 

Z powodu powikłań powikłań po zakażeniu wirusem A/H1N1 w Wojewódzkim Szpitalu w Bielsku-Białej zmarły już trzy osoby - donosi RMF. 
Z powodu pojawiających się kolejnych ognisk wirusa w całej Polsce; Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, Wojewódzki szpital we Wrocławiu, Szpital Uniwersytecki im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, wydały decyzję o zamknięciu wybranych, lub wszystkich oddziałów dla gości odwiedzających pacjentów. 

Co robić, aby uchronić się przed wirusem grypy? Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zaznaczają by:

  • Zadbać o dietę bogatą w składniki odżywcze, witaminy i minerały;
  • Zadbać o odpowiedni sen;
  • Zadbać o odpowiednie dobrany ubiór podczas wychodzenia na zewnątrz
  • Wykonać szczepienia przeciw grypie sezonowej 
  • Myć ręce jak najczęściej  z wykorzystaniem prawidłowej techniki mycia rąk
  • Podczas kichania i kasłania zasłaniać nos i usta chusteczką higieniczną, a w miarę potrzeby starać się oczyszczać nos z wydzieliny;
  • Unikać dotykania rękami śluzówek oczu, nosa i ust, ponieważ zwiększa się prawdopodobieństwo przeniesienia zarazków na powierzchnie użytkowe;
  • Wietrzyć pomieszczenie w którym przebywacie - nawet 3-4 razy dziennie przez 10 minut;
  • W przypadku objawów grypy (kaszel, ból gardła, ból mięśni, ból głowy, dreszcze, osłabienie, biegunka) zostać w domu - trzeba unikać dużych skupisk ludzi, gdyż wirus łatwo przenosi się drogą kropelkową na inne osoby.

JK

Zobacz także: 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

BeBe Wtorek, 10 Marca 2020, 14:53
Sars- CoV-2 Powoduje zamykanie szkół,
Bonio Środa, 13 Lutego 2019, 10:43
Szpital w Ochojcu to tez kolejny gdzie zamkniete sa oddzialy dla odwiedzających a świńska grypa jest prawie na kazdym oddziale.
janusz Czwartek, 14 Lutego 2019, 11:56
czemu telewizja milczy ile jest przypadków śmiertelnych swinskiej grypy po szpitalach.
Gość Wtorek, 12 Lutego 2019, 17:13
Szpital w Bydgoszczy nieprawdopodobne zamyka oddziały z powodu świńskiej grypy skąd takie radykalne posunięcie. Ale jak dostali nauczę to poczynając działania. Brawo, tylko szkoda że tak późno.