UCK w Gdańsku z nowym Oddziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej

13 Lutego 2019, 15:13 oddział pediatria

W środę w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku otwarto Odział Intensywnej Terapii Dziecięcej. Oddział wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Koszt całej inwestycji wyniósł 1 mln. złotych.

 

To trzecia tego typu placówka w woj. Pomorskim. W UCK znajduje się 6 klinik pediatrycznych: Klinika Neonatologii, Klinika Chorób Nerek i Nadciśnienia Dzieci i Młodzieży, Klinika Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca, Klinika Neurologii Rozwojowej, Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii, Klinika Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii. Do każdej z nich trafiają pacjenci, u których potencjalnie może pojawić się konieczność przeniesienia na oddział intensywnej terapii.

Warto dodać, że nowa jednostka wyposażona została w najnowocześniejszą aparaturę monitorującą i podtrzymującą podstawowe funkcje życiowe: kardiomonitory, respiratory, pompy infuzyjne, aparat do terapii nerkozastępczej, bronchofiberoskop i wiele innych. Do dyspozycji pacjentów są 4 regulowane łóżka pediatryczne wyposażone w materace przeciwodleżynowe, wagę oraz kołdry ogrzewające pacjenta, a także dwa nowoczesne inkubatory dla tych najmniejszych dzieci. Ponadto oddziały wyposażone zostały w aparat do USG z głowicą do badań kardiologicznych otrzymanych od WOŚP oraz defibrylator przekazany w ramach Choinki Darczyńców Gazety Wyborczej. 

- To ważny dzień dla mieszkańców Pomorza, zwłaszcza tych najmłodszych. Po wielu latach starań władz Uczelni i dyrekcji UCK, szpital kliniczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dysponuje własnym Oddziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej. Dzięki temu nasi specjaliści w sposób kompleksowy będą mogli otoczyć opieka pacjentów klinik pediatrycznych - komentuje prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed.

źródło: mat.pras

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz