Szpital Bielański uwolniony od antyaborcjonistów

15 Lutego 2019, 10:03 szpital

Sprzed Szpitala Bielańskiego został odholowany przez straż miejską samochód ruchów antyaborcyjnych ze zdjęciami z zabiegów aborcyjnych, który stał tam od kilku miesięcy. 

Jak poinformował portal TVN Warszawa, straż miejska zleciła odholowanie na koszt właściciela samochodu z drastycznymi zdjęciami z zabiegów aborcyjnych. Było to możliwe dzięki zmianie organizacji ruchu, o którą wnioskował burmistrz Bielan. Usunięcie pojazdu zbiegło się z uroczystością nadania Oddziałowi Ginekologii i Położnictwa im. prof. Romualda Dębskiego. 

Pacjenci szpitala oraz osoby odwiedzające skarżyły się na drastyczność zdjęć umieszczonych na samochodzie, które przedstawiały martwy płód po dokonaniu aborcji - informowała Magdalena Borek z wydziału prasowego straży miejskiej dzielnicy Bielany.

Samochód początkowo stał na parkingu przed szpitalem, ale w grudniu po zmianie regulaminu parkingu, został usunięty. Jednak właściciele zaparkowali go wówczas w pobliżu na chodniku wzdłuż ul. Marymonckiej.

- Jest to niedopuszczalna sytuacja, aby samochód z takimi treściami stał przed szpitalem, czy w jakimkolwiek innym miejscu. Od dzisiaj pacjentki, ale i odwiedzający szpital nie będą narażeni na oglądanie drastycznych zdjęć - podkreślił G. Pietruczuk w komunikacie.

Oddział Ginekologii i Położnictwa im. prof. R. Dębskiego

Odholowanie pojazdu zbiegło się z nadaniem Oddziałowi Ginekologii i Położnictwa Szpitala Bielańskiego imienia profesora Romualda Dębskiego, który zmarł w grudniu 2018 r. Prof. R. Dębski był twórcą tego oddziału i cenionym ginekologiem. Zmarł prof. Romuald Dębski

- W grudniu minionego roku odszedł prof. Romuald Dębski, wybitny ginekolog. Od dziś jego imię nosi oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Bielańskim. Oddział, którego profesor był wieloletnim ordynatorem - napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w czwartek na Twitterze.

BPO

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Ja zła na uje Niedziela, 24 Lutego 2019, 10:01
Brawo!