GIS ostrzega: Bakterie zagrażające zdrowiu w suplemencie diety dla dzieci

18 Lutego 2019, 10:33

W próbkach suplementu diety Bactitis Kids badanego przez Narodowy Instytut Leków, na zlecenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej, stwierdzono obecność niedeklarowanych w składzie bakterii Gram-dodatnia stanowiących zagrożenie dla zdrowia.

W próbkach produktu badanego przez Narodowy Instytut Leków, na zlecenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej, stwierdzono obecność niedeklarowanych w składzie bakterii Enterococcus faecium, Enterococcus gallinarum oraz zaniżonej w stosunku do deklarowanej w składzie zawartości bakterii Streptococcus salivarius. Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny może to stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Fizjologicznie występuje w przewodzie pokarmowym człowieka, jednak może być również czynnikiem chorobotwórczym i wywoływać np. zakażenie układu moczowegozapalenie wsierdzia.

Producent – firma Lek Pharma podjął działania mające na celu wycofanie produktu "Bactitis kids", numer partii i data ważności 12.2020, z rynku i poinformowanie o tym odbiorców.

Nie należy spożywać wskazanej partii produktu.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz