A.Niedzielski: trwają negocjacje ws. nowej umowy IT

25 Lutego 2019, 15:15 Adam Niedzielski NFZ

Jesteśmy w trakcie negocjacji nowej umowy IT, które prowadzimy z firmą Kamsoft i Asseco. Umowa ta ma zapewnić stabilność systemu na 4-6 lat, tak aby w tym czasie NFZ zbudował nowy system informatyczny, do którego Fundusz będzie miał prawa autorskie i w pełni go kontrolował – poinformował w rozmowie z Polityką Zdrowotną wiceprezes ds. operacyjnych NFZ Adam Niedzielski.

 

Dodał, że negocjacje są bardzo intensywne i w trakcie ich trwania nie mogą być ujawniane szczegóły.

- Planujemy, że te negocjacje zostaną zakończone do końca marca i mamy nadzieję, że na cztery do sześciu lat zapewnimy sobie stabilność tego systemu, który w tej chwili pracuje w NFZ – mówił A. Niedzielski.

Nowy system informatyczny NFZ

- To jest okres, w ramach którego będziemy chcieli zbudować nasz nowy system, który będzie zupełnie w  innej logice, innej architekturze. Przede wszystkim będzie przez nas kontrolowany, bo będziemy właścicielami praw autorskich, co nie ma miejsca teraz - dodał.

- Zbieramy też zespół ludzi, mamy już zatrudnionych 10 osób, które zajmują się nowym systemem, są dedykowane do tej pracy, a docelowo zespół ten ma liczyć 30 osób - poinformował.

Postępowania tylko na komponenty systemu

- Cała idea nowego systemu polega na tym, że część dotycząca analizy biznesowej, architektury, będą własnością NFZ, w tym sensie, że to będą sprawy, które będą wypracowane przez nasz zespół. My nie będziemy przeprowadzali postępowania na nowy system w takiej logice, że określimy  mniej więcej jak on ma wyglądać i będziemy zapraszali oferentów do składania ofert. Chcemy po naszej stronie wykonać pracę koncepcyjną, która będzie określała bardzo szczegółowe ramy i wygląd tego systemu – wskazał wiceprezes NFZ.

- Dopiero po tej fazie będziemy wychodzili na rynek z różnymi zapytaniami czy prośbami o składanie ofert dotyczących małych części systemu. To  nie będą postępowania na cały system, tylko pewne jego komponenty - wyjaśnił.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz