MZ uhonorowało "PracoDawców Zdrowia"

26 Lutego 2019, 12:22

We wtorek (26 lutego) w Ministerstwie Zdrowie oficjalnie wręczono certyfikaty „PracoDawcy Zdrowia”. W ramach konkursu nagrodzono przedsiębiorców w sposób szczególny dbających o profilaktykę zdrowotną w wśród swoich pracowników.

"PracoDawca Zdrowia" to jedna ze składowych kampanii promocji zdrowia profilaktyki i nowotworów „Planuje długie życie”. 

- Trzy proste zalecenia: codzienny ruch, spożywanie warzyw i owoców oraz regularne wykonywane badań profilaktycznych, wydają się być proste, a wiemy jak dużo energii trzeba poświęcić by wpoić sobie i innym te zasady – mówił podsekretarz stanu Ministerstwa Zdrowia, Sławomir Gadomski.

– W imieniu kapituły projekt podsumował dr Grzegorz Juszczyk, dyrektor NIZP-PZH.

- Od zdrowia 17 milionów czynnych zawodowo osób zależy kondycja zdrowotna całego kraju. Chcemy, aby za wzrostem długości życia szła również jego jakość. W okresie aktywności zawodowej i po niej chcemy, aby Polacy cieszyli się zdrowiem i samodzielnie funkcjonowali – mówił gratulując zwycięzcom.

Spośród 17-tu wniosków konkursowych nagrodzono 13-tu beneficjentów, którzy „wykazali się ponadprzeciętną troską o zdrowie swoich pracowników”. Wśród nich znaleźli się:

1. Adamed Pharma S.A.,
2. BALTIC CLINIC Sp. z o.o.,
3. Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpital Miejski w Zabrzu,
4. COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.,
5. Główny Urząd Statystyczny,
6. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce,
7. Ministerstwo Środowiska,
8. Roche Polska Sp. z o.o.,
9.  Sandoz Polska Sp. z o.o.,
10. SITECH Sp. z o.o.,
11. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego,
12. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie,
13. Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Wiceminister S. Gadomski podczas wręczania certyfikatów „PracoDawca Zdrowia” podkreślił swój podziw i uznane dla pracodawców realizujących pomysły i podejmujących działania na rzecz zdrowia swoich pracowników.

W ramach świadczeń gwarantowanych przez nagrodzonych pracodawców, pracownicy zakładów mogli liczyć m.in. na szczepienia profilaktyczne, badania wzroku, konsultacje chirurgów naczyniowych, konsultacje dermatologiczne połączone z badaniem znamion dermatoskopem, warsztaty z fizjoterapeutą, badania pod kątem wykrywania chorób nowotworowych czy warsztaty żywieniowe z dietetykiem.

Do drugiej edycji konkursu wpłynęło już kilka wniosków. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz