Adamed publikuje raport społecznej odpowiedzialności biznesu

27 Lutego 2019, 14:35 biotechnologia biologiczne biopodobne badania laboratorium

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, opublikowała trzeci już raport społecznej odpowiedzialności biznesu. Jakie działania CSR podejmowała?

Adamed podsumował w raporcie za 2017 r. wpływ na innowacyjność krajowej gospodarki, a także działania zrealizowane w ramach programów aktywizujących seniorów i wspierających naukowe talenty.

Jak podkreśla Adamed, działania z obszaru CSR realizowane przez firmę, wspierają Zrównoważone Cele Rozwoju ONZ. Wśród ustalonych 17 celów szczególne znaczenie dla Adamedu mają: dobre zdrowie i jakość życia, dobra jakość edukacji, wzrost gospodarczy i godna praca, innowacyjność, przemysł, infrastruktura, a także odpowiedzialna konsumpcja i produkcja.

– Naszą ambicją jest aktywny udział w poszukiwaniu rozwiązań odpowiadających na najważniejsze potrzeby pacjentów. Od lat dzięki polskiej myśli naukowej dostarczamy im wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach. Prowadzimy zaawansowane prace nad nowymi substancjami, które mogą być podstawą do stworzenia pierwszego polskiego oryginalnego leku. Wywieramy pozytywny wpływ na innowacyjność krajowej gospodarki, a także promujemy Polskę jako wiarygodnego partnera biznesowego na arenie międzynarodowej (...) – mówi Katarzyna Dubno, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i ekonomiki zdrowia w Adamedzie.  

Firma informuje m.in. o wysokości  podatków i składek odprowadzonych do budżetu, międzynarodowej działalności, skali eksportu, współpracy z uczelniami i ośrodkami naukowymi w Polsce, pracy nad nowymi lekami, badaniach klinicznych, programie naukowo-stypendialnym dla uczniów,  aktywizacji i edukacji osób starszych.

Źródło: Adamed

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz