Pacjenci wybierający lekarza POZ zamiast AOS będą nagradzani?

28 Lutego 2019, 12:26 lekarze

Niemieccy politycy zgodzili się, że pacjenci, którzy idą do rodzinnego i przez to unikają wizyt u specjalisty otrzymają specjalne premie.

W przypadku spełnienia odpowiednich warunków, pacjenci będą mogli otrzymać część uzyskanych dzięki ich działaniu oszczędności. Zostało to już uzgodnione przez polityków koalicyjnych, jak potwierdziła rzeczniczka Unii w ostatnią sobotę.

-Kasy chorych będą zobowiązane do przekazywania co najmniej 50 proc. pieniędzy zaoszczędzonych na uniknięciu wizyty u specjalisty ubezpieczonemu w różnej formie- powiedziała rzecznik ds. polityki zdrowotnej Unii, Karin Maag (CDU) . - Dzięki systemowi motywacyjnemu dla pacjentów możemy również spełnić również marzenie lekarzy o lepszym zarządzaniu opieką zdrowotną- dodała.

 Ułatwienie dostępu do lekarzy rodzinnych

Nowe rozporządzenie zostanie wprowadzone w drodze poprawki do ustawy. SPD powiedziała, że już od dawna postulowała o wprowadzenie tego systemu. Już teraz państwowi ubezpieczyciele oferują już specjalne pakiety lekarzy rodzinnych. Pacjenci mogą liczyć na przyjęcie w specjalnych godzinach pracy lub skrócenie czasu oczekiwania na lekarza. Specjalista jest dostępny tylko przez skierowanie od lekarza rodzinnego. Wyjątki dotyczą na przykład wizyt u ginekologa. Celem pakietu lekarza rodzinnego jest uniknięcie niepotrzebnych wizyt u specjalisty i związanych z tym kosztów.

Źródło: aerzteblatt.de

Magdalena Mroczek

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Mama Piątek, 08 Marca 2019, 22:35
Toz to pomysl na biznes-tylko byc chorym I UNIKAC.