Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego z nagrodą Ambasador HR

28 Lutego 2019, 16:15 leki

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego otrzymał nagrodę za całokształt działań prowadzonych na rzecz rozwoju kariery pracowników tej branży w oparciu o nowoczesne technologie. Nagrodę Ambasadora HR przyznaje Instytut Biznesu.

 

- Od wielu lat krajowi producenci leków dbają o pracowników i ich potrzeby. Stwarzamy polskim naukowcom szansę na rozwój, dajemy dostęp do nowoczesnych technologii, modyfikujemy system ochrony zdrowia, prowadzimy działalność naukową. Zatrudniamy duże spektrum specjalistów: chemików, farmaceutów, biotechnologów. Już blisko 100 tysięcy Polaków pracuje w branży farmaceutycznej - to dla nas duża odpowiedzialność i wyzwanie. Chcemy, aby talenty w kraju miały szansę na rozwój i dobre wynagrodzenie. Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że nasze starania zostały docenione – powiedziała odbierająca nagrodę Barbara Misiewicz-Jagielak. wiceprezes PZPPF.

- Od kilku lat Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego zabiega o wprowadzenie w polskim prawodawstwie narzędzia, które podczas negocjacji cen leków będzie premiowało producentów produkujących w kraju i tu zatrudniających pracowników.  Oczekujemy od Ministerstwa Zdrowia oraz od resortów gospodarczych, aby czuli się odpowiedzialni za pracowników przemysłu farmaceutycznego i oferowali nam ceny leków, które pozwolą zatrzymać talenty w kraju – apelowała B.Misiewicz – Jagielak.

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego reprezentuje 18 wiodących krajowych producentów leków.

Gala z okazji rozdania nagród Ambasadorzy HR to wydarzenie organizowane przez Instytut Biznesu – organizacji wspierającej przedsiębiorców w realizacji ich przedsięwzięć gospodarczych.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz