Krakowski szpital zbroi się w nowoczesny sprzęt. Robot da Vinci dla pacjentów z południa Polski

01 Marca 2019, 10:06 robot da vinci synektik

Krakowski Szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital wzbogacił się o najnowszej generacji robota medycznego da Vinci. Pierwsze operacje ginekologiczne i urologiczne z wykorzystaniem robota placówka planuje przeprowadzić już pod koniec marca br.

Z wykorzystaniem da Vinci przeprowadza się obecnie ponad 170 typów zabiegów chirurgicznych - przede wszystkim operacje macicy, prostaty i jelita grubego, ale również operacje  w obrębie pęcherza moczowego, nerek, trzustki, płuc czy serca. Obecnie na całym świecie wykorzystywanych jest 4,8 tys. robotów da Vinci, z pomocą których wykonywanych jest rocznie ponad 1 mln operacji.

- To prawdziwy przełom dla pacjentów z południa Polski, którzy dotychczas byli pozbawieni dostępu do tej najnowszej technologii wykonywania operacji. Cieszymy się, że najnowszej generacji system wsparcia chirurgicznego da Vinci trafił do krakowskiego Szpitala
na Klinach. Jesteśmy przekonani, że będzie dobrze służył pacjentom – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.

- Uruchomienie szerokiego programu rozwoju robotycznych technik operacyjnych idealnie wpisuje się w naszą misję. System da Vinci umożliwia nie tylko skuteczniejsze przeprowadzanie zabiegów, ale również zwiększa efektywność leczenia. Stworzenie dostępu do światowych technologii daje ogromne nadzieje dla wielu chorych, ale także tworzy nową przestrzeń do eksploracji naukowo – badawczych w wielu dziedzinach nauk  - dodaje J.Szyman.

Pierwsze operacje z użyciem systemu da Vinci krakowski Szpital planuje przeprowadzić jeszcze w marcu br.

źródło: mat.pras

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz