CSIOZ: od początku roku wydano 300 tys. e-recept, otrzymało je 60 tys. pacjentów

01 Marca 2019, 13:02 lekarz- komputer- laptop- internet- e-zdrowie

CSIOZ podsumował wdrażanie e-recepty; od początku roku wystawiono ich 300 tysięcy, a otrzymało je blisko 60 tys. pacjentów. Obecnie w systemie zarejestrowanych jest ponad 177 podmiotów leczniczych z 121 miast.

CSIOZ w nowym cyklu #czwartekzerecepta zamierza opisywać m.in. jak przebiega włączanie kolejnych podmiotów leczniczych do systemu oraz gdzie pacjenci mogą już otrzymać e-recepty, statystyki, a także opinie i doświadczenia placówek z wdrażaniem e-recepty, 

Jak przypomina, do obowiązkowego wystawiania recept w postaci elektronicznej pozostało 10 miesięcy. Rok 2019 to czas na dostosowanie lokalnych systemów gabinetowych do komunikacji z systemem e-zdrowie (P1).

E-recepta w lutym

W lutym do systemu e-recepty dołączyły kolejne 74 podmioty lecznicze. Są to zarówno duże centra medyczne takie jak np. Centrum Onkologii – Intytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, a także mniejsze przychodnie i zakłady opieki zdrowotnej jak np. Przychodnia Lekarzy Rodzinnych z Dębna (woj. zachodniopomorskie) czy przychodnia SpecMed  z Krosna (woj. podkarpackie). Pacjenci mają możliwość monitorowania, w których podmiotach personel medyczny wystawia już e-recepty, ponieważ informacja ta pojawiała się automatycznie na stronie mapa.pacjent.gov.pl

Wśród podmiotów, które do systemu dołączyły w lutym najwięcej e-recept wystawionych zostało w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Medivita" w Rykach (woj. lubelskie) oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Przychodnia Miejska w Józefowie (woj. mazowieckie).

Średnio w dni robocze wystawionych było ponad 6 tys. e-recept dziennie.

E-recepta w Polsce

Od 1 stycznia e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce, a wystawiono ich dotychczas blisko 300 tysięcy. Codziennie do centralnego systemu informatycznego e-zdrowie (P1) przyłączają się kolejne podmioty lecznicze. Obecnie w systemie zarejestrowanych jest ponad 177 podmiotów leczniczych z 121 miast.

Od początku roku recepty elektroniczne otrzymało już blisko 60 tysięcy pacjentów.

Najbardziej aktywne w wystawianiu recept w postaci elektronicznej są podmioty lecznicze z Siedlec, Skierniewic, oraz Wysokiego, które do e-recepty przyłączyły się jeszcze w fazie pilotażu.

Źródło: CSIOZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz