7-8.03 „Farmaceuta na oddziale szpitalnym - optymalizacja opieki nad pacjentem”

04 Marca 2019, 15:53 farmaceuta apteka leki recepta

W dniach 7-8 marca we Wrocławiu na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Farmaceuta na oddziale szpitalnym - optymalizacja opieki nad pacjentem”

Leki są jednym z najistotniejszych elementów każdego systemu zdrowotnego na całym świecie. Znaczna większość ludzi w pewnym momencie swojego życia będzie z nich korzystała w celu zapobiegania lub leczenia różnych schorzeń. Niestety, wszystkie leki mają również swój potencjał do wywoływania niepożądanych działań.

Podstawowym celem konferencji jest stworzenie interdyscyplinarnego forum umożliwiającego debatę na temat sposobów zwiększania skuteczności i bezpieczeństwa leczenia farmakologicznego ze szczególnym uwzględnieniem roli jaką może w tym procesie odegrać farmaceuta szpitalny. Panele dyskusyjne pozwolą na wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie takich zagadnień jak: miejsce farmaceuty klinicznego w procesie leczenia oraz związane z tym korzyści ekonomiczne, farmaceuta kliniczny a oczekiwania lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia i obawy dyrektorów szpitali, aspekty prawne dotyczące pracy w szpitalu.

 Program został przygotowany z myślą o farmaceutach, lekarzach, dyrektorach szpitali, innych przedstawicielach ochrony zdrowia, pracownikach akademickich, studentach kierunku lekarskiego i farmacji, a przygotowana formuła będzie odpowiednia zarówno dla delegatów z Polski jak i Europy.

 

Aktualny program Konferencji dostępny jest na stronie: https://www.konferencje.umed.wroc.pl/farmaceutanaoddziale/ 

Organizatorami konferencji są: Katedra i Zakład Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Polskie Towarzystwo Farmakologii Klinicznej i Terapii, Medicines Optimisation Innovation Centre (MOIC), Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy
 
Konferencja objęta została oficjalnym patronatem medialnym Polityki Zdrowotnej
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz