B. Rorant: transfer z MZ do organizacji pracodawców

04 Czerwca 2019, 9:48 ministerstwo zdrowia

Beata Rorant, która przez ostatnie kilkanaście lat pracowała w Ministerstwie Zdrowia została już oficjalnie ekspertem w jednej z najważniejszych organizacji pracodawców. Będzie m.in. nadal brać udział w pracach Rady Dialogu Społecznego, ale po "drugiej stronie stołu". 

Beata Rorant wzmocni zespół zdrowotnych ekspertów Pracodawców RP. Do niedawna kierowała Departamentem Organizacji Ochrony Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia (po zmianach statutu został likwidowany a zadania trafiły do innych departamentów).

Z wykształcenia jest politykiem społecznym, w przeszłości zajmowała się m.in. działaniami pomocowymi dotyczącymi osób bezrobotnych, uzależnionych, niepełnosprawnych.

Ostatnie 16 lat pracowała w Ministerstwie Zdrowia.

Poza działalnością merytoryczną  dotyczącą organizacji ochrony zdrowia przez ostatnie 10 lat zajmowała się również działalnością w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

W MZ podlegał jej obszar merytoryczny związany z przygotowaniem rozwiązań systemowych w obszarze ochrony zdrowia, w tym kontraktowania i finansowania świadczeń gwarantowanych (we wszystkich zakresach),  praw pacjenta, prowadzenia działalności leczniczej,  akredytacji podmiotów leczniczych, dokumentacji medycznej, zarządzania jakością w ochronie zdrowia. 


Do Pracodawców RP należą m.in. firmy farmaceutyczne, producenci sprzętu medycznego, sieci placówek medycznych, Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia "Porozumienie Zielonogórskie", Polska Federacja Szpitali, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Infarma, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

Aleksandra Kurowska

 

Polecamy także:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

P.M. Wtorek, 04 Czerwca 2019, 10:30
To będzie krótka piłka. Daję Pani Dyrektor maksymalnie pół roku, bo Pracodawcy to nie jest dobre miejsce pracy.