Komornik zajął konta szpitala w Częstochowie

06 Marca 2019, 9:26 szpital częstochowa

Komornik zajął dwa rachunki bankowe jednego z największych szpitali w woj. śląskim - Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie - potwierdził we wtorek samorząd wojewódzki. Zadłużenie tej placówki wynosi około 60 mln zł - informuje Dziennik Zachodni.

Jak poinformował Śląski Urząd Marszałkowski w Katowicach, który jest właścicielem częstochowskiej placówki medycznej, komornik miał zablokować w imieniu jednego z wierzycieli dwa rachunki bankowe szpitala. 


– Wynagrodzenia pracowników szpitala nie są i nie były zagrożone. Zarząd szpitala opracowuje i wdraża program naprawczy mający na celu restrukturyzację długu, który powstał w latach ubiegłych – informuje Śląski Urząd Marszałkowski. 
 

W środę NFZ przekaże na konto szpitala kwotę 13 mln złotych, jeszcze w tym miesiącu konto zostanie zasilone kwotą następnych 4 mln zł. W związku z powyższym zostaną zapłacone zobowiązania - informuje Dziennik. 

Marszałek podkreślił, że trwają prace nad programem naprawczym szpitala. Jego wdrażanie rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

- W związku z powyższym zostaną zapłacone zobowiązania. Jednocześnie informujemy, że wynagrodzenia pracowników szpitala nie są i nie były zagrożone. Zarząd szpitala opracowuje i wdraża program naprawczy mający na celu restrukturyzację długu, który powstał w latach ubiegłych - informuje rzecznik szpitala.

Na ten moment poziom tzw. zobowiązań wymagalnych szpitala wynosi ok. 60 mln zł. 

źródło: Dziennik Zachodni

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz