Zaskakująca rezygnacja komisarza FDA

06 Marca 2019, 9:39 scott gottlieb

Komisarz Amerykańskiej Agenci ds. Żwyności i Leków Scott Gottlieb, we wtorek, nieoczekiwanie zrezygnował z pełnienia swojej funkcji.

Scott Gottlieb został zaprzysiężony na komisarza FDA w maju 2017 r., a w ciągu miesiąca zwolni on swoje stanowisko – poinformował Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych. Powód rezygnacji nie jest nam znany.

 -Jestem niezmiernie wdzięczny za możliwość prowadzenia tak wspaniałej agencji oraz za otrzymane, silne wsparcie prezydenta Donalda Trumpa i sekretarza ds. Zdrowia, Alexa Azara- napisał na swoim twitterze po złożeniu rezygnacji komisarz FDA.

 -Dowodzenie Scotta było motorem dla historycznych wyników zespołu FDA, który dostarczył rekordowe zatwierdzenia zarówno innowacyjnych metod leczenia, jak i niedrogich leków generycznych, jednocześnie rozwijając ważne strategie walki z uzależnieniem od opioidów, tytoniem i stosowaniem e-papierosów przez dzieci i młodzież, przewlekłą chorobą i wieloma innymi – pisze Alex Azar w swoim oświadczeniu. - Zdrowie publiczne w naszym kraju stało się lepsze dzięki pracy, jaką Scott i cały zespół FDA wykonali w ciągu ostatnich dwóch lat – dodaje.

-Scott Gottlieb, który wykonał niesamowitą pracą jako Komisarz FDA planuje opuścić urząd w ciągu miesiąca. Działania  Scotta były niezwykle istotne dla obniżenia cen leków, wdrożenia rekordowej liczby leków generycznych i wielu innych zmian w ochronie zdrowia. Będzie nam niezmiernie brakować jego i jego umiejętności!- komentował na swoim Twitterze Donald Trump.  

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz