CBA: Zatrzymanie 4 członków "mafii lekowej". Podejrzani wywieźli leki o wartości 140 mln zł

07 Marca 2019, 9:23 cba

Białostockie CBA zatrzymało cztery osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa dotyczy nielegalnego handlu lekami. W ramach procederu poza granicę kraju wywieziono lekarstwa o równowartości blisko 140 milionów zł.

Agenci z białostockiej delegatury CBA zatrzymali 4 osoby uwikłane w nielegalny handel lekami. Zatrzymani wytransferowali poza granice Polski lekarstwa warte blisko 140 milionów złotych. Medykamenty transferowane poza granice Polski znajdowały się na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w kraju.

Zatrzymane osoby trafią do prokuratury krajowej w Białymstoku i tam mają usłyszeć zarzuty.

Siedem osób zatrzymanych w maju

W maju ubiegłego roku CBA do tej sprawy zatrzymało 7 osób. Jak wówczas ustalono od początku działalności, czyli od 2014 roku, rozbita przez CBA grupa mogła współpracować z ponad 6500 aptek i punktów aptecznych z całej Polski.  W ramach przestępczego procederu skupowano z polskich aptek na eksport, leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia, jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku postawiła zatrzymanym m.in. zarzuty kierowania i uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej, zarzuty naruszania zakazu odsprzedaży przez punkty apteczne leków hurtowniom farmaceutycznym.

 źródło: CBA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz