Zmiana na stanowiskach kierowniczych NHS

12 Marca 2019, 10:28 uscisk dloni porozumienie zatrudnienie

Ian Dalton ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa NHS Improvement (NHSI), co doprowadzi do objęcia stanowiska szefa obu działów NHS przez dyrektora generalnego NHS England (NHSE), Simona Stevensa.

NHS Improvement to organizacja mająca pomagać ośrodkom zdrowia na poziomie lokalnym w podejmowaniu trudnych decyzji dotyczących restrukturyzacji i metod rozwoju tak, aby dostarczyć pacjentom dobra opiekę zdrowotną w ekonomicznej cenie. Z kolei NHS England wyznaczała długoterminowe cele rozwojowe i działała na poziomie centralnym.

Zmiana nastąpiła po tym, jak zasugerowano, że ​​obie organizacje uważają, że "zmiany legislacyjne polepszą szybszy dostęp pacjentów do usług". Udzielając odpowiedzi na zmiany w kierownictwie, Niall Dickson, szef NHS Confederation, który reprezentuje organizacje z sektora opieki zdrowotnej, powiedział: "Od dawna opowiadamy się za połączeniem NHS England i NHS Improvement – dwie instytucje prowadziły do nadmiernego chaosu i sprzecznych informacji. To kolejny ważny krok w kierunku większej spójności.

Według władz NHS krajowe kierownictwo musi mieć jasny i jednolity pogląd na temat przyszłego kierunku rozwoju, co nie zawsze miało miejsce, więc przejście do jednego zintegrowanego zespołu pod przewodnictwem Simona Stevensa będzie właściwym posunięciem. Jednocześnie nowa organizacja musi wspierać liderów ochrony zdrowia. Długoterminowy plan NHS zostanie wdrożony poprzez zezwolenie lokalnym systemom na prowadzenie nie poprzez większą centralizację i kontrolę.

Źródło: pharmatimes

Magdalena Mroczek

Zobacz również:

Nowa strategia NHS: punkty kluczowe 134-stronicowej strategii

60 proc. Brytyjskich lekarzy chce odejść z zawodu jeszcze przed emeryturą

Ponad 3,3 mln funtów przeznaczy NHS na badania nad wczesną diagnozą chorób serca

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz