M. Posobkiewicz powraca - nowe stanowisko, zbliżone zadania

12 Marca 2019, 17:20 Marek Posobkiewicz

Marek Posobkiewicz znów będzie Głównym Inspektorem Sanitarnym. Tym razem jednak nie będzie podlegać Ministrowi Zdrowia. 

Posobkiewicz został Głównym Inspektorem Sanitarnym MSWIA. Wcześniej, w latach 2012-2018 był Głównym Inspektorem Sanitarnym.
Poza nadzorem m.in. nad bezpieczeństwem sanitarnym nagrywał filmy zniechęcające do dopalaczy, czy promujące szczepienia jako Raper Gisu oraz Don Gisu.
 
Zobacz:
 
Państwowa Inspekcja Sanitarna resortu spraw wewnętrznych realizuje zadania związane ze sprawowaniem:
  1. zapobiegawczego nadzoru sanitarnego (opiniowanie pod względem sanitarnym projektów budowy, remontu lub modernizacji obiektów i urządzeń realizowanych w nadzorowanych jednostkach oraz dopuszczenie w/w obiektów do bieżącego użytkowania);
  2. bieżącego nadzoru sanitarnego (prowadzenie kontroli sanitarnych i zadań oświatowo-zdrowotnych) w zakresie: higieny środowiska, higieny służby i pracy, higieny radiacyjnej, higieny wypoczynku i rekreacji, higieny żywienia i żywności, higieniczno-sanitarnych warunków, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne w jednostkach organizacyjnych podległych i nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych (w tym: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu), na terenie: podmiotów leczniczych tworzonych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz w jednostkach organizacyjnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu i Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Państwowa Inspekcja Sanitarna MSW realizuje zadania przy pomocy Inspektoratu z siedzibą w Warszawie oraz zespołów na obszarze poszczególnych województw.
 
Aleksandra Kurowska
Zobacz również:
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Mareczeq Piątek, 15 Marca 2019, 10:12
To już wiemy, gdzie w Polsce poutykane są te setki tysięcy urzędników. W każdym ministerstwie jest inspektor sanitarny ?!
Nya Czwartek, 14 Marca 2019, 17:03
ooo wyszczepialność służb wzrośnie ....
Grrru Środa, 13 Marca 2019, 10:53
Masakra...
Romuald Ostrowski -lekarz epidemiolog Panstwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w PŁocku Środa, 13 Marca 2019, 10:46
Właściwy Człowiek na właściwym miejscu
Marek Środa, 13 Marca 2019, 10:42
Ojojojojoj, trzeba się spodziewać, że za chwilę zaczną się eksperymenty na funkcjonariuszach. Już widzę przymusowe szczepienia w resortach ch.j wie na co i czym
Stiv Środa, 13 Marca 2019, 8:33
Mam nadzieję, że będzie dążył do wprowadzenia przymusowych szczepien dla personelu medycznego. Zobaczymy jak to oni beda chętnie sie szczepic pod przymusem tak jak oskarżają rodziców, którzy mają wątpliwości co do szczepień
Maciej Piątek, 15 Marca 2019, 0:10
Proszę bardzo! Jestem za. Personelu medycznego do szczepień i tak nikt nie musi przymuszać. Sami się szczepią regularnie. Ja również. Mają wystarczającą wiedzę, żeby nie mieć wątpliwości. Pozdrawiam:)