19.03 Debata PZ „Immunoterapie: Nowe możliwości leczenia"

13 Marca 2019, 9:55

Debata ekspercka „ Immunoterapie: Nowe możliwości leczenia” odbędzie się 19. marca (wtorek), o godzinie 11:00 w Budynku Giełdy Papierów Wartościowych (Centrum Giełdowe w Warszawie) ul. Książęca 4 sala FORUM.

 

Podczas debaty będziemy chcieli podsumować ile immunoterapii już wprowadzono do refundacji, jak pojawienie się na rynku tańszych odpowiedników wpływa na płatnika, dla kogo są to terapie. Zależy nam na szerszym pokazaniu ważnej roli immunoterapii. W czasie debaty chcemy także pokazać przełomy w leczeniu, sukcesy na przykładzie 3-4 chorób, w których terapie udostępniono polskim pacjentom.

Udział w debacie potwierdzili:

  • Maciej Miłkowski - Wiceminister Zdrowia
  • prof. dr hab. n. me. Paweł Krawczyk - Katedra i Kliniki Pulmonologii, Onkologii i Alergologii UM w Lublinie
  • prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski - kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
  • dr n. med. Piotr Tomczak - Klinika Onkologii Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  • dr n. med. Izabela Łasińska - Oddział Onkologii Klinicznej i Doświadczalnej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  • Elżbieta Kozik - Prezes Zarządu Polskie Amazonki Ruch Społeczny
  • Krzysztof Suterski - stowarzyszenie Osób po Operacjach Onkologicznych Głowy i Szyi

Debatę poprowadzi redaktor naczelna PZ, Aleksandra Kurowska 

Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Dorota Ligęza Wtorek, 19 Marca 2019, 7:41
Nie widzę przedstawicieli transplantologii. Być może jest to inny temat. Ja biorę leki immunosupresyjne po przeszczepie nerki i chciałabym aby były bezpieczne wprowadzane zamienniki. Nie fajnie jest gdy zmienia się leczenie tymi lekami. Moja nerka źle reaguje. Najgorzej jak są zamienniki i za jakiś czas znikają i znowu inne leczenie. Dlaczego?