Niemcy: Lekarze rodzinni będą zarabiali więcej

14 Marca 2019, 9:58 lekarze

Unia i SPD dokonały dalszych poprawek i uzupełnień w swoim projekcie, który dotyczy również finansowania służby zdrowia.

Zgodnie z treścią projektu nowelizacji, lekarze rodzinni powinni teraz otrzymać dziesięć euro za każdą wizytę pacjenta. Do tego dochodzą dodatki za poszczególne świadczenia. W pierwotnym projekcie ustawy Spahn początkowo przeznaczył dwa euro na wizytę. W  wersji poprawek z końca lutego opłata została podniesiona przez koalicję do pięciu euro, teraz ma być to już dziesięć euro.W dodatku od 20 do 50 procent więcej dostaną lekarze, którzy szybko wykonają diagnostykę i wdrożą leczenie. Kasy chorych również będą musiały rozliczać lekarzy w zależności od efektywności i tempa leczenia. 

 

„Ponieważ oprócz poprawy jakości, celem opieki opartej na lekarzu rodzinnym jest zawsze osiągnięcie najwyższej wydajności, istnieje potrzeba konkretnego uzasadnienia dla zakładu ubezpieczeń zdrowotnych, w jaki sposób pierwszy kontakt z lekarzem rodzinnym zwiększa wydajność systemu”, pisze w uzasadnieniu wniosku Unia i SPD.

 

Źródło: aerzteblatt.de

Magdalena Mroczek

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz