PZU przejmie Falcka

14 Marca 2019, 11:33 kalkulator inwestycje stetoskop lekarz medycyna dokumenty dokumentacja analiza

Apetyt na zdrowie potentata na rynku ubezpieczeń nie maleje. PZU Zdrowie podpisało właśnie umowę przedwstępną nabycia 100 proc. udziałów w spółce Falck Centra Medyczne oraz NZOZ Starówka. Tym samym liczba placówek w ramach PZU Zdrowie wzrośnie z 65 do 97 lokalizacji.

Warunkiem finalizacji zakupu przez PZU Zdrowie placówek Falck jest jednak zgodna urzędu antymonopolowego. Falck pozostanie nadal przy segmencie ratownictwa medycznego, który to realizowany jest przez spółkę Falck Medycyna. Centra medyczne, które trafia pod skrzydła PZU Zdrowie, zlokalizowane są w 14 miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Słupsku i Ustce i zatrudniają przeszło 1100 osób - w tym lekarzy, pielęgniarki, położne i personel administracyjny.

- Wśród przejętych placówek są zarówno wielospecjalistyczne centra medyczne zlokalizowane w dużych miastach, przychodnie przyzakładowe jak również warszawska sieć Starówka, obecna z przychodniami rodzinnymi także w mniejszych miejscowościach wokół stolicy- czytamy w komunikacie skierowanym do prasy.

Transakcja to jeden z elementów długofalowej strategii PZU Zdrowie, która od kilku lat sukcesywnie skupuje placówki medyczne tworząc sieć pod własną marką.

- Przejęcie centrów medycznych Falck to największy projekt akwizycyjny PZU Zdrowie. Z uwagi na dynamicznie zwiększającą się liczbę klientów taka forma rozszerzenia naszej sieci była niezbędna. Wybraliśmy podmiot o dobrej renomie na rynku, z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze zarówno klientów indywidualnych jak i korporacyjnych. Poprzez  włączenie kolejnych 32 placówek do sieci PZU Zdrowie będziemy w stanie zapewnić dostęp do opieki medycznej osobom mieszkającym zarówno w dużych, jak i średnich i mniejszych miastach. – mówi Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie.

Co istotne dotychczasowi pacjenci centrów medycznych Falck mają nie odczuć zmiany, gdyż nie będzie niosła ze sobą dodatkowych formalności.

- Falck był dotychczas istotnym partnerem PZU Zdrowie jeśli chodzi o obsługę pacjentów posiadających ubezpieczenie medyczne PZU. Dlatego wierzę, że w efekcie tej transakcji będziemy jeszcze bliżej naszych pacjentów, a doświadczenie przejmowanej kadry będziemy w stanie wykorzystać przede wszystkim przy rozwoju usług, z których Falck jest najbardziej znany – podkreślił Piotr Lizukow, członek zarządu PZU Zdrowie nadzorujący transakcję.

Zadowolenia z transakcji nie kryli również przedstawiciele duńskiego operatora. Tor Lønnum, dyrektor finansowy grupy Falck podkreślił, że cieszy się na dalszy rozwój centrów medycznych pod skrzydłami nowego operatora. Zapewnił jednocześnie, że Falk nie zamierza zrezygnować z dalszego prowadzenia działalności w obszarze ratownictw i transportu medycznego.

- Falck zamierza kontynuować prowadzenie działalności w Polsce i nadal będzie świadczył usługi ratownictwa i transportu medycznego – podkreślił.

AM

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz