Przegląd prasy

15 Marca 2019, 9:12 prasa
Innowacyjna regeneracja tkanek – Puls Biznesu (Anna Wesecka, s. 13) Dr Beata Kolesińska z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej pracuje nad nowoczesną metodą regeneracji tkanek.
 
 
Pozorna pomoc lecznic nie uratuje - Rzeczpospolita (Karolina Kowalska,  s. A15) – Podwyżka wycen leczenia jest za mała i nie pomoże szpitalom powiatowym – ostrzegają dyrektorzy placówek. Resort uspokaja: będzie kolejna. 
 
Uniknąć dializ – Nasz Dziennik (Anna Ambroziak, str.4) - Eksperci apelują o wprowadzenie nowoczesnych standardów leczenia pacjentów z przewlekłą chorobą nerek (PChN).
 
NFZ próbuje ratować małe szpitale - Gazeta Wyborcza (Judyta Watoła, str. 7) - NFZ podniesienie stawki za świadczenia na chirurgii i internie. Ma to poprawić sytuację szpitali powiatowych, których długi od momentu wprowadzenia sieci szpitali wzrosły o ponad 600 mln zł. 
 
Wyjątkowo droga medycyna pracy - (Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, str. 12) - Fundowane przez firmy pakiety medyczne w prywatnych przychodniach ma już ponad 40 proc. pracowników. Korzystają na tym i pracownik, i pracodawca, i firma medyczna. Traci zaś budżet.
 
Gazeta Wyborcza – dodatek tylko zdrowie
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz