M. Miłkowski: programy lekowe nie będą załącznikiem do decyzji refundacyjnej

20 Marca 2019, 11:49 Maciej Miłkowski

- Planowana jest istotna zmiana polegająca na tym, że programy lekowe nie będą załącznikiem do decyzji refundacyjnej, ale do obwieszczenia (refundacyjnego), więc będziemy mogli je samodzielnie tworzyć i samodzielnie dopuszczać nowe leki – zapowiedział wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Wiceminister ocenił, że to najbardziej istotna zmiana dotycząca programów lekowych. Jak podkreślił, taka zmiana spowoduje, że programy lekowe będą bardziej korzystne dla pacjentów, ponieważ będzie można na bieżąco dostosowywać je do standardów europejskich. Według M. Miłkowskiego, będzie to też lepsze dla płatnika, czyli NFZ.

Ponadto – jak mówił - resort zdrowia pracuje nad zmianami dotyczącymi Ratunkowego Dostępu do Technologii Lekowych.

- Planujemy także zmiany w RDTL. Też nad tym aktualnie pracujemy, bo problemów jest kilka – mówił wiceminister. Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o finansowanie RDTL, czyli brak wyodrębnionych środków na finansowanie.

BPO

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

edr Piątek, 22 Marca 2019, 13:59
o tak ! kasprzakowa z nfz (blond) aktywnie uczestniczyla w modyfikkacji rdtl na ostatnim etapie prac w sejmie!
Grzegorz Środa, 20 Marca 2019, 20:25
Akurat matka polka patriotka oraz blond odrost doprowadziły do zmian dot. rdtl, gdzie zniszczyły koncepcje i właściwe źródło finansowana... za min tombarkiewicza to było raczej ctrl c ctrl v z projektów poprzedniego ministra
boner Środa, 20 Marca 2019, 13:48
Gotowy projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej przygotował już DPL za czasów ministra Tombarkiewicza, od 2 lat mogły już programy nie być zał do decyzji i co? minister Czech zablokował?