NFZ w Szczecinie: dodatkowe 10 ml zł na endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego

21 Marca 2019, 9:35 kasa pieniądze

Ponad 10 mln zł trafi do dziesięciu zachodniopomorskich szpitali na dodatkowe operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. Pieniądze pozwolą skrócić czas oczekiwania i szybciej zoperować prawie 700 pacjentów - informuje Zachodniopomorski OW NFZ.

Na wcześniejszy termin operacji czekają setki pacjentów zapisanych do oddziałów ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szczecinie, Kołobrzegu, Koszalinie, Pyrzycach, Wałczu, Gryficach i Drawsku Pomorskim. 

W ubiegłym roku Zachodniopomorski Oddział Funduszu również otrzymał ekstra pieniądze na skrócenie kolejek do operacji, dzięki czemu średni rzeczywisty czas oczekiwania na endoprotezoplastykę skrócił się w stanach pilnych o prawie 5 miesięcy, a w stanach stabilnych, np. w Szpitalu Wojewódzkim w Zdunowie - o ponad rok, a w Kołobrzegu – o 80 dni. 

W roku 2018 Zachodniopomorski Oddział sfinansował wszystkie wykonane operacje endoprotezoplastyki. Żaden ze szpitali nie pozostał bez wynagrodzenia za dodatkową pracę.

Zwiększone  środki pochodzą z ostatniej zmiany planu finansowego dokonanej przez Prezesa NFZ, za zgodą ministra zdrowia i ministra finansów. Dzięki temu na oczekiwane przez pacjentów skrócenie kolejek, do wszystkich oddziałów NFZ trafi niebawem 680 mln złotych z przeznaczeniem na: kontynuację w 2019 r. procesu zmniejszania liczby oczekujących i czasu oczekiwania na operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego lub biodrowego – w kwocie 240 mln złotych oraz na sfinansowanie świadczeń gwarantowanych udzielonych ponad kwoty zobowiązań wynikających z zawartych umów - w kwocie 440 mln złotych w skali kraju.

Źródło: Zachodniopomorski OW NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz