Przegląd prasy

22 Marca 2019, 9:09 prasa

12 godzin na izbie przyjęć. Pacjent zmarł – Gazeta Wyborcza s.7 - Na izbie przyjęć Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego zmarł 39-letni mężczyzna. Z opuchniętej nogi ciekł płyn z krwią, sprzątaczka zmywała plamy z podłogi, ale lekarze
przez wiele godzin mijali go obojętnie. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Medinice szuka pieniędzy na serce – Puls Biznesu s.7 - Spółka z NewConnect, pracująca nad urządzeniami dla kardiochirurgów i kardiologów, w tym roku ma skomercjalizować pierwszy projekt. Będzie też emitować akcje.

Żółte światło dla raka – Dziennik Gazeta Prawna s.A23 - Wynalazek zgłoszony przez Uniwersytet Gdański autorstwa prof. dr. hab. Adama Lesnera oraz dr Natalii Gruby wpisuje się w światowy trend poszukiwania sposobów szybkiej diagnostyki chorób nowotworowych. Opracowany marker pozwala na wykrywanie wczesnej postaci nowotworu nabłonka układu moczowego, przede wszystkim pęcherza moczowego. Zaletą urządzenia jest możliwość uzyskania wyniku analizy w czasie krótszym niż jedna godzina.

Po chorobie lub urazie jak najwcześniejszej rozpoczął rehabilituj się szybko i za darmo z ZUS-  Super Express s.19 – Materiał poświęcony rehabilitacji. We współpracy z ZUS.

Musimy policzyć koszty leczenia – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, Marcin Piasecki s.A6) – Rozmowa z ministrem Łukaszem Szumowskim nt. ABM, wycen świadczeń oraz reform w ochronie zdrowia.

Nawet sąd sprzyja likwidacji aptek – Rzeczpospolita(Karolina Kowalska s.A17) - By apteki działały zgodnie z prawem i były opłacalne, z rynku powinna zniknąć co czwarta z placówek – wyrok NSA

Medycyna precyzyjna umożliwi leczenie najrzadszych typów raka – Rzeczpospolita ( Karolina Kowalska, s.A24) Naukowcy dowiedli, że nowotwór nie jest chorobą konkretnego narządu, ale schorzeniem genomu. I że im dokładniej poznają jego typ i budowę, tym są większe szanse na znalezienie odpowiedniego leczenia dla pacjenta.

15 zł nie może decydować o życiu – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A25)-  Rozmowa z prof. Andrzejem Marszałkiem, konsultantem krajowym i prezesem Polskiego Towarzystwa Patologów nt. świadczeń onkologicznych, badań patomorfologicznych oraz sytuacji kadrowej.

Ministerstwo chce skuteczniej leczyć chorych na nowotwory – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A25)- „Pilotaż sieci onkologicznej pokaże, jakie obszary wymagają pilnej poprawy, a gdzie zbliżamy się do światowych standardów leczenia.”

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

ulo Piątek, 22 Marca 2019, 9:57
Szok, MZ wykupił całą Rzepę na swoją propagandę? Ile to kosztowało? Będzie zapytanie do Kancelarii Premiera ile MZ i Szumowski wydają na PR w gazetach