Będą odznaki honorowe za e-zdrowie. Zmiana przepisów

22 Marca 2019, 10:32 e-zdrowie

Przez lata na przynajmniej na poziomie centralnym, okazji do nagradzania za e-zdrowie było raczej niewiele. Ale skoro wreszcie sytuacja się zmienia, to rząd chce zmienić swoje rozporządzenie. 

- Ze względu na ostatnie działania Ministerstwa Zdrowia w obszarze e-zdrowia (m.in. wprowadzenie e-recepty, pilotaż e-skierowania), koniecznym jest dodanie do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 grudnia 2003 r. w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, ustalenia jej wzoru, zasad i trybu nadawania oraz sposobu noszenia (Dz. U. z 2004 r. poz. 1) przepisu umożliwiającego nadawanie odznaki honorowej „Za zasługi dla ochrony zdrowia” również dla wdrażania rozwiązań z zakresu e-zdrowia - wynika z planów rady ministrów. 

Rada Ministrów miałaby przyjąć zmianę jeszcze w tym miesiącu. 

Za nowelizację odpowiada wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Nasz komentarz: miejmy nadzieję, że nagroda będzie przyznawana osobom faktycznie angażującym się w rozwój e-zdrowia, a nie np. według klucza stanowisk w CSIOZ. Gdyby był to plebiscyt, chętnie zgłosilibyśmy m.in. Tomasza Zielińskiego, Andrzeja Struga i Andrzeja Sośnierza. 

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz