Porozumienie NFZ z wykonawcami systemu informatycznego

22 Marca 2019, 13:09 NFZ

Narodowy Funduszu Zdrowia, firmy Kamsoft SA i Asseco SA poinformowały o porozumieniu w zakresie biznesowym i finansowym ws. wykonania systemu informatycznego. Do końca marca mają zostać podpisane nowe umowy.

- Od stycznia 2019 roku prowadziliśmy negocjacje biznesowe i finansowe największych umów dotyczących utrzymania i rozwoju Systemu Informatycznego Wspomagania Działalności NFZ (SIWDzNFZ) z firmami Kamsoft SA i Asseco SA. Oprócz NFZ i Wykonawców w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratorii Generalnej - czytamy w komunikacie na stronie Centrali NFZ.

Dotychczasowe kontrakty zawarte na okres ostatnich 3 lat (o łącznej wartości blisko 167 mln zł) wygasają z końcem marca 2019 roku.

- Z przyjemnością informujemy, że po kilku tygodniach trudnych negocjacji, 6 marca br., doszliśmy do porozumienia w zakresie biznesowym i finansowym. Od tego momentu trwają prace finalizujące szczegółowe zapisy umowne. Do końca marca 2019 roku planujemy podpisać nowe umowy, aby zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo działania NFZ - informuje NFZ i wykonawcy.

Kontrakty będą zawarte na okres 4 lat z możliwością ewentualnego przedłużenia przez NFZ na ustalonych warunkach o kolejny rok lub dwa lata. Jak czytamy, okres ten pozwoli na stabilne prowadzenie programu projektów związanych z budową nowego systemu informatycznego NFZ.

W ramach nowych umów wprowadzone zostały nowe usługi związane z procesem płynnego przejścia z aktualnego SIWDzNFZ do nowo budowanego systemu Informatycznego NFZ w ramach powołanego do tego celu projektu.

Mimo bardzo trudnych negocjacji ostatecznie NFZ i Wykonawcy, rozumiejąc powagę sytuacji oraz odpowiedzialność społeczną, doszli do porozumienia, w ramach którego Wykonawcy, oprócz standardowych usług związanych z utrzymaniem i bieżącym rozwojem SIWDzNFZ, będą świadczyli — za dodatkowym wynagrodzeniem — nowe usługi umożliwiające bezpieczny proces integracji i migracji danych do nowego systemu informatycznego NFZ.

Komunikat podpisał Adam Niedzielski, zastępca Prezesa NFZ,  Zygmunt Kamiński, prezes Kamsoft SA oraz Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland SA.

Źródło: NFZ

BPO

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Mama Sobota, 23 Marca 2019, 11:41
A kto posiedzi za ta miliardowa afere ze te straty tolerowano latami????