Przegląd prasy

25 Marca 2019, 9:20 prasa

Do końca tego roku będzie osiem nowych produktówParkiet s.3 – Pharmena stawia na suplementy diety. Firma stara się o wprowadzenie swoich wyrobów na rynek krajowych i europejski.

NFZ uzgodnił warunki opieki nad systemem IT- Puls Biznesu s.7 – Fundusz doszedł do porozumienia z Kamsoftem i Asseco ws. nowych umów na utrzymanie i rozwój systemu.

Zmarł w szpitalnej izbie przyjęć. Spędził w niej dziewięć godzin – Polska The Times s.6- Mężczyzna w szpitalu w Sosnowcu zmarł na izbie przyjęć. Na przyjęcie czekał 12 godzin.

Lekarze boją się szczepień? – dziennik Gazeta Prawna s.A8- Sanepid szuka rozwiązania, które pomoże zwiększyć liczbę iniekcji wśród personelu medycznego.

Kukułcze jajo od rezydentów – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B9) – Reforma systemu kształcenia lekarzy była jednym z warunków porozumienia, które zakończyło protest. Do tej pory jednak projekt nie został skierowany do dalszych prac.

Darmowa służba zdrowia to mitFakt s.8-9 – Gazeta wypunktowuje świadczenia i wyroby medyczne, do których musi dopłacić pacjent. 

Procedury wdrożone – Fakt s.10 – Zbigniew Król odpowiada ws. przypadku pacjenta, który zmarł na izbie przyjęć w szpitalu w Sosnowcu.

Prasa weekendowa

Lekarze nic nie zrobili, sprzątaczka tylko zmywała krewSuper Express s.8 – Mężczyzna w szpitalu w Sosnowcu zmarł na izbie przyjęć. Na przyjęcie czekał 12 godzin.

Większy zysk i dywidenda z badaniami klinicznym w tleParkiet s.5 – Neuca w 2018 r. poprawiła wyniki finansowa. Dywidenda przekroczy 7zł na akcję Spółka inwestuje w telemedycyne i badania kliniczne.

Tygodniki

Lekarz kontra znachorNewsweek (Małgorzata Święchowicz s.29-31) – Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie, że lekarz jest zagrożeniem dla pacjentów. Lekarz, który poszedł na wojnę z guru antyszczepionkowców nie odpuszcza.

Poprawić uśmiech i zdrowieWprost (Monika Długosz, s.80-81) – Nieleczona próchnica może spowodować nie tylko utratę zęba, lecz także chorobę serca i nerek.

Sztuczna inteligencja w medycynie – Do rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.90-91) – Rozmowa z prof. Marcinem Moniuszke, prorektorem ds. Nauki UM w Białymstoku.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz